banner257

OTOPARK GÖREVLİLERİNİN HALEN ÇALIŞIYOR OLMASI İNSANLIK SUÇUDUR

Kıymetli hemşerilerim, otopark görevlilerinin halen çalışıyor olması halkımızın sağlığına ve o görevlilerin ailelerine karşı yapılmış bir insanlık suçudur.

Bugün gözümle gördüğüm üzere hiçbir kişisel koruma tedbiri olmadan bu arkadaşların çalıştırılması tıbben şehre hastalığı yaymak için yapılan bir suikast deseler inanırım.

Bu çalışan arkadaşlar kişisel olarak korunmayı tam yapmış olsada, toplum sağlığı açısından hastalığı yayıcı mekanizma üstlenmiş durumdalar.

Gün boyu onlarca aracın sahibiyle muhatab olan ve olası bir hasta vatandaşımızdan aldığı virüsu diğer araç sahiplerine,ordan da araç sahipleri aracılığı ile evlere yayan bir mekanizmayı üç kuruş para için çalıştırmak insafsızlıktır.

Biz bu parayı bir şekilde belediyeye Kayseri halkı olarak temin ederiz rica ederim korkmasınlar.

Yeterki belediyemiz bu cehaletten vaz geçsin!

Hem o çalışan arkadaşların sağlığı için hem toplum için.

Düşünsenize acilde çalışan bir doktor ya da hemşiresiniz,para çekmek için arabanızı çarşıya park ediyorsunuz, sabaha kadar belki onlarca corona vakası muayene etmişsiniz ve bir lira para için belediye sizin arabanızın kapısına görevli yolluyor.

Görevliyle para üstünden el teması var, parayı alıp vermek için mesefade en fazla 40 cm olur...

Peki ne olacak şimdi?

O görevliye mi acırsın, akşama kadar o görevlinin muhatap olacağı diğer araç sahiplerine mi bilemedim...

Birde otoparkçı tarafından alınan bulaşlı paranın elden ele dolaştığını düşünün...

Ankara Büyükşehir belediye başkanı bu süreçte işinden olana, yoksula, garibana para dağıtımına başlarken; bizimkilerin otopark görevlisi arkadaşlarımızı çalıştırıyor olması ordan gelecek üç kuruşa tamah ediyor olması anlaşılır gibi değil.

Özel firma diyebilirler ayrıntısını bilmiyorum, tabi bu işin altından bir yandaşta çıkabilir çok önemli değil, o zaman kardeşim o özel firmanın zararını tazmin edeceksin ve o işi bu salgın bitene kadar durduracaksın!

Sorsan o CHP'li bunlar AKP'li...

Bunlardan hangisi Allah'dan korkar kuldan utanır desen AKP'liler mangalda kül koymaz!

Kim daha vicdanlı ,kim Allah'dan daha çok korkuyor toplum görüyor.

Bir otopark görevlisi arkadaşımız bu hastalığı kapsa ve ölse bunu onun çocuklarına nasıl izah edeceksiniz bir düşünün...

Bu virüsün bir iyiliği olduysa o da herkesin gerçek yüzünü ortaya çıkarması olmuştur.

Kayseri halkına karşı büyük bir saygısızlık yapılmaktadır, memleketin bir evladı olarak bunu kabul etmem mümkün değildir.

Para hiçbir şey, önemli olan halkımızın sağlığı. Belliki başkanlar bu işi " ocak tüpünü ateşle kontrol eden" bir bakış açısı içerisinde ele alıyorlar.

Umarım valimiz bu hatayı tez zamanda sonlandırır.

Çünkü bu durum mücbir sebeptir, valilik isterse durdurabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali koc
ali koc - 2 ay Önce

sayin özvarinli o dediginiz saglik calisani sadece o otoparkciyla temas kursa haklisiniz ama gün icinde bircok kisiyle temas halindeyse ki öyledir o zaman ne olacak gittigi bütün isyerlerini kapatalimmi.

Mustafa DEMİRAĞ
Mustafa DEMİRAĞ - 2 hafta Önce

Hasan Bey.Yazınız gerçekten son yıllarda Kayseri basınında okuduğum en güzel ve en cesaretli yazı.Teşekkür ederim.Demekki Kayseri'de(!) basın birilerini çok çok haklı gördüğüm bu konuda eleştirirmiş..

banner310