banner257

Çok eşlilik isteyen Dr. Ali Edizer’in yolu Kayseri’den geçmiş!

Sosyal medyada "Neden aldatıyorsunuz? Bir başkasını seviyorsanız, onu da alın. İnsan yuvasını yıkar mı? Medeni kanunla zaten mücadele ediyoruz" sözlerini içeren çektiği 1 dakikalık video ile Türkiye gündemine oturan bir dönem Kayseri’de İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Dr. Ali Edizer, GATA başhekim yardımcılığı görevinden alındı. Ali Edizer’in merkezi Adıyaman da bulunan Menzil Cemaatine mensup olduğu, Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın Özel Kalem Müdürlüğü ve Tekden Hastanesi’nde de bir dönem Başhekimlik yaptığı öğrenildi.

Çok eşlilik isteyen Dr. Ali Edizer’in yolu Kayseri’den geçmiş!

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eski adıyla GATA’da başhekim yardımcısı olarak görev yapan Dr. Ali Edizer'in medeni kanun hakkındaki sözleri sosyal medyada tepkilere yol açtı. Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu tarafından hakkında inceleme başlatılan Edizer, sözleşmesi feshedilerek görevinden alındı.

''BİR BAŞKASINI SEVİYORSANIZ, ONU DA ALIN''

Ali Edizer Sosyal Medyada ki videosunda "Neden aldatıyorsunuz? Bir başkasını seviyorsanız, onu da alın. İnsan yuvasını yıkar mı? Medeni kanunla zaten mücadele ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın özel kalem müdürlüğü de yapmış

Ali Edizer Kayseri’de ki İl sağlık Müdür yardımcılığı görevi sonrasında Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın özel kalem müdürü oldu.

TEKDEN HASTANESİ BAŞKEMLİĞİ DE YAPMIŞ

Tekden Hastanesi başhekimliği de yapan Edizer Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eski adıyla GATA’da başhekim yardımcısı olarak görev yapıyordu.

MENZİLCİ ÇIKTI

Çektiği 1 dakikalık video ile Türkiye gündemine oturan Ali Edizer’in merkezi Adıyaman da bulunan Menzil Cemaatine mensup olduğu öğrenildi.

ADETA MEYDAN OKUDU

Ali Edizer’in görevden alındıktan sonra “Sayın Bakanım @drfahrettinkoca nın takdir ve emirleri başım üstüne” şeklinde bir paylaşım yaptığı gözlenirken, “İslâm ne diyorsa o. İçerideki veya dışarıdaki gâvur güruhunun çıkardığı gürültünün sinek vızıltısı kadar kıymeti yok. Kimse ne Allah'a(cc) kulluk ederek - hâşâ - mülküne bir şey ilâve edebilmiştir ne de en şedît cürümlerle bir şey eksiltebilmiştir...” sözleriyle de kendisine tepki göstere meydan okuması dikkat çekti.

HABER: ALİ TÜRKASLAN

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2020, 17:02

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 4 hafta Önce

Kayseri Yerel Haber menzil e bağlı olmak suç mu. Ahirette görüşmek üzere.

Ramazan GÜNTEPE
Ramazan GÜNTEPE - 3 hafta Önce

Helal sana Ali hoca cami kişilerinden söylenemeyen Islamın hükümleri i ni müslümanca bir hayat yaşadığını zanneden ınsanlara gerçekler başka nasıl duyurulacak. Yalnız ifade tarzına biraz dikkat.Yine de kutluyorum.

SIRADAKİ HABER

banner310