banner257

ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİ GÖZALTINA ALINDI

Kayseri Ülkü Ocakları ile İyi Parti il teşkilatı arasında geçtiğimiz günlerde yaşanan stand tartışması sonrası, Kayseri Ülkü Ocakları Ortaöğretim Başkanı İhsan Mert Ebiçlioğlu önceki gece polis ekiplerince gözaltına alındı. Ülkücüler karakol önünde toplanarak arkadaşlarına destek verdi.

ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİ GÖZALTINA ALINDI

İYİ Parti ile Kayseri Ülkü Ocakları arasında yaşanan stant kavgası karakola taşındı. Kayseri Ülkü Ocakları Ortaöğretim Başkanı İhsan Mert Ebiçlioğlu polis ekiplerince gözaltına alındı. Arkadaşlarının gözaltına alındığını ve sabaha kadar tutulacağını öğrenen ülkücüler Reşat Vural Polis Merkezi önünde toplandı.

“HAKKI HUKUKU DEVLETİMİZ BİLİR”

Ülkü Ocakları İl Başkanı Serdar Turan karakola giderek bilgi alırken, MHP İl Başkanı Serkan Tok da geldi. Tok yaptığı açıklamada “Kardeşimiz akşam altıda gözaltına alınıyor. O saatte Savcımız İle nöbetçi savcımız arasındaki trafik nedeniyle arkadaşımız sabaha kadar gözaltında kalacak. Emniyet mensuplarımızdan Allah razı olsun, sabah adliye ne diyorsam hukuk ne diyorsa ona saygı duyacağız. Teşkilat gereği milletimize saygımız, devletimize saygımız terbiyemiz gereğidir, her türlü kanuni hakkımızı kullanacağız. Hakkı da hukuku da devletimiz bilir” diye konuştu.

SERBEST BIRAKILDI

Geceyi karakolda geçiren Kayseri Ülkü Ocakları Ortaöğretim Başkanı İhsan Mert Ebiçlioğlu, sabah çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

HABER: ALİ TÜRKASLAN

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 12:37

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner312

banner306