banner257

VE RASİM ARI İSTİFA ETTİ

Kapadokya’yı Kayseri’ye katma planları yapan Kayserili siyasetçilerle yaşadığı polemik nedeniyle Türkiye gündemine oturan Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, sağlık nedenlerini gerekçe göstererek istifa etti. AKP yönetimindeki Nevşehir Belediyesi’nin önceki yönetiminde bulunan kişilerin yolsuzluklarını soruşturduğu için baskı gördüğü iddia edilen Arı’nın istifa konuşmasının ardından salondaki vatandaşların “Şu adamla uğraşan Allah’ın gazabına uğrasın” demesi dikkat çekti.

VE RASİM ARI İSTİFA ETTİ

AKP’li Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı bugün Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyerek partisinden ve belediye başkanlığından istifa ettiğini açıkladı. Arı’nın, geçmişteki yolsuzlukları araştırdığı için baskı gördüğü iddia edilmişti.

“başı dik bir şekilde hizmet ettim”

Arı, canlı yayında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Seçim sürecinde ’45 yaşındayım ve 45 yaşında bir kardeşinizi bu şehre feda edeceğim’ diyordum. Gerçekten de feda oldum. Bu 21 aylık süre içerisinde, 18 aydır yumuşak yatakta vallahi billahi yatmadım. Sürekli bu şekilde yatan biri sağlıklı kalamaz. Tamamen sağlık nedenleri ve sorunları nedeniyle, 21 aydır onur ve şerefle, başı dik bir şekilde hizmet ettiğim Nevşehir Belediye Başkanlığından istifa ediyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emrinde ve izindeyim.”

“NEVŞEHİR’E BELEDİYE BAŞKANI ARAYANLARI ALLAH’A HAVALE EDİYORUM”

Kendisi görevde iken bir takım çevrelerin Nevşehir Belediye Başkanı arayışı içerisine girdiğini öne süren Başkan Arı, “Kimsenin buradan fitne fesat çıkarmasına izin vermeyeceğim. Bu sağlık sorunlarıyla ilgili acaba toparlayabilir miyim derken, belediye başkanı arayanları da Allah’a havale ediyorum. Bu kardeşiniz, eğer tek kuruş boğazından aşağıya inmişse Rabbim benim boğazıma durdursun ve bugün canımı alsın. Biz görevimizi en iyi şekilde yaptık. Başımız dik, alnımız açıktır. Ancak daha önce bahsetmiş olduğum gibi; siyasette, ticarette, bürokraside ayrılanların arkasından çok şey söylenir. O yüzden bu belediye başkanı arayan arkadaşlardan istirhamım bu sağlık sorunlarını başka bir mecraya çekip benimle ilgili algı yapmasınlar. Yani toplumdaki sevgimize, bu şehrin bize olan muhabbetine leke getirecek, kendileri veya yakınları aracılığıyla itibar suikastına kalkışırlarsa onları halka ve Hakk’a havale ediyorum” dedi.

“ERCİYES’İ ELİNİZDEN ALIRIM” DEMİŞTİ

Ayrıca Başkan Arı, istifa etmeden önce Kapadokya’yı Kayseri’ye bağlamaya çalışan Kayserili Ak Partililerle de polemik yaşamış ve “Erciyes’i elinizden alırım” sözleriyle de Türkiye gündemine oturmuştu.

HABER: ALİ TÜRKASLAN

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310