Halkın erken seçim istediğini ifade eden Özer, “Pandemi döneminde yandaşların milyarlarca lira borcunu silen AKP, halka destek adı altında sadece kredi verilerek, borçlu insanlarımız daha da borçlu hale getirildi. Türkiye’yi uçurduklarını iddia edenler sandığı getirsin, kim uçuyor görelim bakalım” diye konuştu.

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, AKP iktidarında geçen 19 yılın Kayseri ve Türkiye için kayıp yıllar olduğunu ifade etti. AKP’nin yandaş temelli siyasetinin Türkiye’yi her alanda geriye götürdüğünü belirten Özer, pandemi dönemiyle birlikte AKP’nin yanlışlarının daha da belirgin bir hal aldığını söyledi. “Yerel de ve genelde kan kaybetmeye devam ediyoruz. Pandemi döneminde Kayserili esnafımız , “Nefes Alamıyoruz” diye pankart açtı. Esnafın sorunlarından habersiz yerel yönetimlerimiz, destek adı altında yaptıkları kira artışının yarısından vazgeçtiğini açıklayarak halktan ne kadar kopuk olduklarını gözler önüne serdiler. Esnaf kirasını ödeyemiyor, onlar zammın yarısından vazgeçmeyi destek olarak açıklıyorlar. Sahabiye’deki kırtasiyeci esnafımıza yüzde 75 zam yapıyorlar. Bu gerçeği dile getirince insanların gözlerinin içine baka baka bizim yalan söylediğimizi iddia ederek, yalan söylüyorlar. Ama esnafımız yanımızda durarak kimin yalan söylediğini herkese gösterdi. Sadece pandemi süreci değil, 19 yıl boyunca Kayseri'ye hep yalan söylediler. Hızlı tren sözü verdiler, yalan oldu. Lojistik köy yapıyoruz, dediler, yalan oldu. Banliyö seferleri başlıyor dediler, durakları bile yaptılar yalan oldu. Tek bir yolcunun dahi kullanmadığı duraklar için bu halkın parasını çöpe attılar. Her seçim döneminde yüzlerce yerin açılışını yaptılar ama özel sektörün faaliyetlerini bir kenara bırakırsak, ortada açılan hiçbir şey yok. ” diye konuştu.

AKP iktidarının açıkladığı her müjdenin vatandaşın kâbusu olduğunu söyleyen Özer, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “AKP ne zaman bir müjde açıklasa arkasından yandaşa sefa vatandaşa cefa düşüyor. Yandaşlara yolcu garantili havaalanı, hasta garantili hastane, geçiş garantili köprü yaptıran AKP, artık bir rutin haline gelen zamlarla, vergilerle halktan topladığını yandaşın cebine aktarmaya devam ediyor. Pandemi döneminde yandaşların milyarlarca lira borcunu silen AKP, halka destek adı altında sadece kredi vererek, borçlu insanlarımız daha da borçlu hale getirildi. Verilen geri ödemeli kredileri destek gibi gösterip Türkiye’yi uçurduklarını iddia eden AKP iktidarından vatandaşımızın hiçbir beklentisi kalmadı. Esnaflarımızın nefes alabilmeleri için ne gibi çözümler ürettiniz? Sahabiye medresesi içindeki kırtasiye esnafına %75 kira zammı yaptınız. Esnafınız “Okullar kapalı iş yapamıyor, vergilerimizi ödeyemiyoruz” diye isyan ettiler. Esnaflarımızın bu sorunlarının çözümü için ne yaptınız? Dertlerine çare oldunuz mu? Yandaşlarınıza vermiş olduğunuz “Ballı Villa” arsaları ne oldu? Güneşli’de vatandaşlarımızın Ziraat Yüksek Okulu yapmak için bağışladığı tarım arazilerini villa parselleri yaptınız. Vatandaşlarımızın tarım arazilerini, yeniden tarımda kullanılmak üzere hak sahiplerine verdiniz mi? Ankara'dan Kayseri’ye gelmek için yol çıkan kaplumbağa Kayseri’ye geldi. Cumhurbaşkanı'ndan Başbakan’ına, Başbakan’ından Bakan’ına, Bakan’ından Milletvekili’ne, AKP Genel Başkanı’ndan, Genel Başkan Yardımcısı’na her seçim döneminde söz verdiği hızlı trenin Kayseri’ye gelmesi ne oldu? Tarım Kredi mağduru çiftçilerimiz ödemiş oldukları faizden evine ekmek götüremezken bu çiftçilerimizin faizlerini sildiniz mi? Halkın gerçek gündemi bunlar. Halkın tek isteği seçim!''dedi.