banner257

Altuntaş: “Gençlerimizin Hayallerine Kelepçe Vurmayın”

Zafer Partili Serap Altuntaş ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS sınavı sorularının çalınmasına ilişkin basın açıklamasında bulundu.

Altuntaş: “Gençlerimizin Hayallerine Kelepçe Vurmayın”

Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı Serap Altuntaş ÖSYM 2022 KPSS Sınavının sorularının bazı yayınevlerinin soru kitaplarında yer almasıyla soruların çalındığının ve KPSS sınavının iptal edilmesi üzerine basın açıklamasında bulundu. Mevcut hükümet adalet ve liyakati yok etmiştir diyerek yönetime olan sitemini dile getiren Altuntaş; Kamu Personeli Seçme Sınavı 2002 yılından bu yana kamu kurumlarına personel alımı amacıyla uygulamaya konmuş olup ÖSYM tarafından yapılmaktadır.

Yeni mezun gençlerimizin zorlu okul hayatını aşıp meslek hayatına geçiş yapacağı zaman bütün bir ömrünün 3 saatlik bir sınava bağlı kalmasından rahatsız olduğunu biliyoruz. Her ne kadar sınavlar ülkesi olmuş olsak da sınavların adil yapılamaması mevcut hükümetin sorumluluğundadır.

17-25 Aralık öncesinde iktidar ve Fetö kardeşliği sonucu sınav sorularının Fetö terör örgütü mensuplarına verildiğini biliyoruz. Şimdi de KPSS sorularının farklı bir kurum üzerinden sızdırıldığını tüm millet olarak gördük. ÖSYM başkanının bir gece görevden alınması, yerine yeni gelen başkanın da ilk işi sınavı iptal etmek olduğunu görünce de daha çok emin olduk.

Ayrıca yeni atanan ÖSYM başkanının bir tarikat mensubu olması ve mensubu olduğu tarikata bağlılığını gösteren sosyal medya paylaşımlarına bakıldığında yıllardır sistematik biçimde devam eden bu adaletsizliğin yine değişmeyeceği anlaşılmaktadır. Mevcut hükümet adalet ve liyakati yok etmiştir.

Buradan tüm hükümet yetkililerine sesleniyoruz. Gençlerimizin hayallerini elinden almayın, onlara kelepçe vurmayın ve liyakatli davranın. Tüm gençlere de sesleniyoruz ki Zafer Partisi iktidarında hukuk devleti inşa edeceğiz ve liyakat konusundan asla ödün vermeyeceğiz. Her biriniz bizim için bir değersiniz ve değersizleşmenize asla izin vermeyeceğiz" şeklinde ifadelere  yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2022, 20:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER