"ATATÜR’ÜN ANILMASINDAN RAHATSIZ MI OLDUNUZ”

Erciyes Üniversitesinde düzenlenen bahar şenliklerinde sahne alan DJ, İzmir Marşı polemiklerinden sonra Kayseri Üniversitesinde 09 haziran perşembe düzenlenecek olan Kayseri Üniversitesi Bahar Şenliklerindeki görevi iptal edildi. DJ’in sahnesinin iptal edilmesi üzerine Ataman’dan açıklama geldi.

"ATATÜR’ÜN ANILMASINDAN RAHATSIZ MI OLDUNUZ”

Erciyes Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Bahar Şenlikleri konserlerinin son günü 04.06.2022 Cumartesi günü on binlerce öğrencinin hep bir ağızdan tek nefes İzmir Marşı söylemeleri siyasiler tarafından dikkat çekmişti. Gerçekleştirilen konserin Ersin Show sahne adını kullanan DJ Kayseri Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek olan bahar şenliklerindeki görevi iptal edildi. Bunun üzerine İyi Parti Kayseri İl başkanı Nebati Ataman’dan açıklama geldi. Bizlere bu gururu yaşattıkları için DJ ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum diyen Ataman, sözlerine şunları ekledi.


“ Geçtiğimiz günlerde Erciyes Üniversitemizde 21. bahar şenliği programı düzenlendi.
Program kapsamında verilen konserlerde alanlara sığmayan gençlerimiz Dj Ersin Show’un sahnesi sırasında İzmir Marşı’nı söyleyip büyük bir coşkuyla “Yaşa Mustafa Kemal Paşa, adın yazılacak mücevher taşa” diyerek Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını Kayseri semalarında inlettiler.
Bu anların kaydedildiği videoların da sosyal medyalarda yayınlanmasıyla Kayseri’li gençlerimiz milyonların gönüllerini kazanarak hepimizin takdirlerini topladılar.
Bizlere bu gururu yaşattığı için yaşattıkları için değerli gençlerimize ve Dj Ersin’e bir kez daha teşekkür ediyorum.
Tek ses olan ve milyonların gönüllerini kazanan şehrimizin gençleri aynı zamanda birilerini de küplere bindirmiş olacak ki; Ankara'dan gelen bir telefonla, Kayseri Üniversitesi Uygulamalı Bilimleri Fakültesinde 9 Haziranda düzenlenen mezuniyet programında, afişleri ve duyuruları yapılmış olmasına rağmen Bahar Şenliklerinde İzmir Marşı söyleyen sanatçı Dj Ersin’in çıkarılmadığını öğrendik.
Hayrola beyler; daha dün “Sene sonu gelmiş, imtihanları bitmiş, bunun da keyfini çıkarıyorlar. Bundan daha normal ne olabilir ki? Bu ortamda da isteyen marş da söylüyor, türkü de söylüyor” diyordunuz, bugün aynı üniversite de aynı sanatçının çıkmasına neden izin vermediniz?
Yoksa gençlerimizin Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmasından mı rahatsız oldunuz?
Yıllarca bu şehirde gençlerimizin eğlenmesine, üniversitelerinde bahar şenlikleri yapmalarına engel oldunuz.
Hala anlamadınız mı?
Yasaklasanız da, engelleseniz de, susturmaya çalışsanız da bu gençlerin gönüllerinden, kalplerinden Atatürk sevgisini silemezsiniz.
Her zaman söyledik yine söylüyoruz.Bu baskıcı ve yasakçı düzeninize son vereceğiz.Kahrolsun istibdat, kahrolsun zulüm, yaşasın adalet, müsavet ve meşveret!” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2022, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER