banner257

Belediye Bir Gün Kazanacağına Şehir Yüzlerce Yıl Kazansın

İyi Partili Kazım Yücel, yine Kayserilileri düşündü ve Erkilet'te ranta kurban edilecek bir araziyi gündeme taşıdı. Erkilet'teki Çocuk Hastanesi arkasındaki yaklaşık 200 Bin metrekarelik alanın konut için imara açılmasına tepki gösteren İyi Partili Kazım Yücel, "Maalesef Kayseri'de planlamalar rant amaçlı yapılıyor. Biz belediyelerin para kazanmasına karşı değiliz ama belediye bir gün kazanacağına şehrimiz yüzlerce yıl kazansın" dedi. Yücel, bu alana okul yapılmasını istedi.

Belediye Bir Gün Kazanacağına Şehir Yüzlerce Yıl Kazansın

Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Gurup Başkanı Kazım Yücel, kentin menfaatini öne alarak çalışmalarını sürdürüyor. Yücel, bu kez Erkilet'te yeni tren yolu ile kuzey çevre yolu arasında  kalan yaklaşık 200 Bin metrekarelik alanın imara açılmasına tepki gösterdi. Yücel, bu alanın konut alınan dönüştürülmesine itiraz etti.

Açık Hapishaneye 7 Bin Nüfusluk Konut Yapılacak

Bu alanı açık hapishaneye benzeten Yücel, araziye konut yapılmasının doğru olmadığını söyledi. Yücel, "Bilindiği üzere Kocasinan bölgesi uzun yıllar devlet demiryolu hatlarının ilçeyi ikiye ayıran ve yerleşim alanlarının içinden geçiyor olması özelliğinden dolayı gelişmedi ve bunun acısını yaşadı.Yapılan çalışmalar neticesinde Devletimiz Milyonlarca dolar harcayarak söz konusu Devlet Demiryolları güzergahını deplase ederek Erkilet bölgesine taşıdı.Böylelikle şehir içerisinden ve yerleşim alanları içerisinde daha güvenli bir bölgeye taşınmış oldu.Ancak Büyükşehir Belediyesi'nin Ağustos ayı meclisinde aldığı bir kararla yeni Devlet Demiryolları hattının hemen bitişiğinde Çevreyol- Devlet Demiryolları ve Yüksek Gerilim Trafo İndirme Merkezi arasında kalan adeta bir açık hapishane konumunda bulunan alana 7 Bin kişinin nüfusun yaşayacağı bir planlama yaptı" dedi.

Birinci Öncelik Planlama Değil Rant

Eleştirilerini sürdüren Yücel, "Oysa ki Devlet Demiryolları hattı özellikle bu tür nüfustan uzakta olsun diye planlanmıştı. Ancak belediye yapmış olduğu bu planlamayla birinci önceliğin vatandaş ,şehir ve nitelikli planlama değil rant olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Ama İyi Partililer olarak bizler mecliste verdiğimiz ret oyu ve askı ilanına yaptığımız itiraz ile sözkonusu tadilatın takipçisi olduğumuzu  göstermiş olduk" ifadelerini kullandı.

Konut Değil, Mobilya Teknik Lisesi Yapılsın

'Kuru kuruya ve laf olsun' diye muhalefet yapmadıklarını kentin menfaatleri doğrultusunda atılacak her türlü güzel adıma destek verdiklerini hatırlatan İyi Partili Kazım Yücel, bu alanın da daha güzel değerlendirilebileceğini belirtti. Yücel, "Ancak bizim muhalefet anlayışımız yok saymak, ne olursa olsun muhalefet etmek, kötülemek  veya ötekileştirmek asla olmadı. Tam tersine yeni fikirler ,alternatif düşünceler ve şehir için katma değer üretecek projeler önerdik.Bu bölge içinde aynı şekilde ,bir kısmının hemen Mobitek, Kumsmall ve Mobilyacılar Sitesinin bitişinde olması hasebiyle bu işyerlerinin nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla Türkiye'nin en gelişmiş en zengin atölyeleri ile donatılmış Mobilya Teknik Lisesi'nin kurulabileceği düşüncesindeyiz" dedi.

Belediye Bir Gün Kazanacağına Şehir Yüzlerce Yıl Kazansın

Büyükşehir Belediyesine bu alanın okul yapılarak değerlendirilebileceğini öneren İyi Partili Yücel, Kuzey Çevre Yolunun da işlevinin artırılmasını gerektiğini vurguladı. Kayseri dışındaki kentlerin giriş ve çıkışlarında ekonomik hareketliliğin olduğunu ve şehirlerin içerisine girilmeden vatandaşların ihtiyaçlarını giderebilecek alanların bulunduğunu belirten Yücel, Kuzey Çevre yolu üzerinin de iyi  değerlendirilmesini istedi. Yücel, "Geriye kalan kısım ile ilgili olarak da çevre yolunun hemen bitişiğinde olması çevre yolun Erkilet çıkışına 500 metre mesafede bulunması, çevre yolundan şehrimize hiçbir katkı sağlamadan geçen insanları buraya çekecek ,bir kısa mola verdirecek ve şehrin ürettiği değerlerle buluşturacak mesire alanları ile iç içe açıkhava bir AVM'nin hem şehre hem de bölge halkına ciddi katkılar sunacağına inanmaktayız.Belediye bir gün kazanacağına şehir yüzlerce yıl boyunca kazansın" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER