CHP'li Arık'tan Şehitlik Anıtı Çıkışı

CHP'li Arık'tan Şehitlik Anıtı Çıkışı
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 17 Aralık 2016 tarihinde Kayseri’de 14 askerin şehit olduğu saldırının olduğu yere şehitler anıtı dikilmesini istedi. Kayseri halkının bu konudaki taleplerine tercüman olduğunu belirten Arık, “Kayseri'de farklı isimler için merkezler kurdunuz, isimlerini duraklara verdiniz; 14 şehidimize ilgisizliğinizin sebebi nedir? Mehmetçik olmaları mı?” diye sordu.

TBMM'de konuşma yapan CHP Kayseri milletvekili Çetin Arık, Kayseri’de 17 Aralık 2016 tarihinde çarşı iznine çıkan 1'inci Komando Tugayı askerlerini taşıyan özel halk otobüsüne bombalı araçla düzenlenen hain terör saldırısında 14 asker şehit olurken, 55 asker de yaralandı. Saldırı ardından CHP Melikgazi İlçe örgütünün girişimleri sonucu olayın meydana geldiği caddeye Şehit Komandolar Caddesi adı verildi. Kayserililer de olayın yaşandığı otobüs durağına şehitler anıtı dikilmesi için girişimler başlatırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik katıldığı bir televizyon programında bu isteğe olumsuz yanıt verdi. Arık şöyle konuştu:

“Kayserili hemşerilerimiz bu hain saldırının unutulmaması için olayın yaşandığı yere şehitler anıtı dikilmesini talep ediyor. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı ‘Dinimizde böyle bir şey yok’ diyerek, halkın bu talebini çeviriyor. Buradan AKP yönetimi ve Büyükşehir Belediyesine Kayseri halkı adına sesleniyorum: Gelin, şehitlerimiz arasında ayrım yapmayın. Kayseri'de farklı isimler için merkezler kurdunuz, isimlerini duraklara verdiniz; 14 şehidimize ilgisizliğinizin sebebi nedir? Mehmetçik olmaları mı? Gelin, bu yanlıştan dönün ve halkımızın istediği şehitler anıtını oraya dikin.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER