banner257

Devlet Bahçeli “Sultan Vahdettin Hain Değildir”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 18 Eylül Kayseri Mitinginde çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türk tarihinin önemini dile getiren Bahçeli; Sultan Vahdettin'in kusurları olsa da asla hain değildir.

Devlet Bahçeli “Sultan Vahdettin Hain Değildir”
Milliyetçi Hareket Partisi’nin Açık hava toplantılarının yeni adresi Kayseri oldu. Bir süredir hazırlık çalışmaları yapılan Kayseri Cumhuriyet Meydan’ında Kayseri halkıyla buluşan Devlet Bahçeli gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Türk tarihindeki zorlu mücadelelere değinen Devlet Bahçeli, Sultan Vahdettin hakkındaki Tartışmalarına tepki gösterdi.
Bahçeli; "Son günlerde tarihimiz tartışma girişimleri vandal bir ilkesizlik düzeyine ulaşmıştır . Dünyanın hiçbir yerinde atasına ülkesindeki bir güruh kadar yıkıcı konuşan yoktur.” dedi.

Sultan Vahdettin hakkında açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli; ”Tarihte gerçekte ne olup bittiğinin araştırması tarihçilerin işidir. Biz tarihimizi ideolojik gayelerle saldıranlara müsaade etmeyiz Türk tarihi onların tarihi değildir Cumhuriyeti Cumhurla kucaklayan ya Osmanlı’nın inanmış bir devlet görevlisidir. Sultan Vahdettin'in kusurları olsa da asla hain değildir. Edepsiz İzmir belediye başkanı küstahça ona hakaret etmiştir. Ne öğrenmişse zalim babasından öğrenmiştir. Bu CHP zihniyetinin yatacak yeri yoktur. Günahları diz boyudur. Kılıçdaroğlu tarih bilmez, erdem bilmez, edep bilmez bildiği tek şey yalandır, izansızlıktır” şeklinde konuştu.

HABER: ALİ TÜRKASLAN

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2022, 00:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Kavruk
Mehmet Kavruk - 6 gün Önce

Vahdettini alın sizin olsun. Biz Turk soyundan geliyoruz, kurdugu devletin adında Türk ifadesini gecirmeyenlerle isimiz olmaz. Kayseri vekilleriniz anketcilere laf edip duruyorlar madem kendilerine o kadar guveniyorlar mevcut vekiller 5. Sıradan itibaren aday olsunlar.. Başbuğ Türkeşin sizinle ilgili düşüncelerinde ne kadar haklı oldugunu simdi daha iyi anlıyoruz.

Mahmut İşci
Mahmut İşci - 5 gün Önce

Partinizden gidene bile hain diyorsunuz da, memleketini bırakıp giden kisiye hain degil nasıl dersiniz..

SIRADAKİ HABER