banner257

İYİ Partili Sızırlıo, Adaylığını Açıkladı

İYİ Partili Muharrem Sızırlıo, Kocasinan İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı. Sızırlıo,“ Diğer başkan adaylarımız birer tatlı rakiptir biz bu zihniyetle düşünüyoruz. Kazanan memleketimiz ve teşkilatımız olsun.” dedi.

Kayseri İYİ Parti Kocasinan ilçe başkanı adayı olduğunu duyuran Muharrem Sızırlıo İYİ Günlerde bir olmak dileğiyle, şeklinde açıklama yaparak şu ifalelerde bulundu; “Malumunuz olduğu üzere iyi parti genel idare kurulumuz 3. Olağan kongresini başlatmış bulunmakta. Anti demokratik uygulamaların en büyük mağdurlarından birisi olan genel başkanımız sayın meral Akşener hanımefendiye ve genel idare kurulu üyelerimize aldıkları bu kararla demokrasiye sundukları katkıdan dolayı şükranlarımı bildiririm. 3. Olağan kongre sürenin başlamasıyla birlikte ilk günden beri yol yürüdüğümüz terimizi akıttığımız dava arkadaşlarımıza iyi parti üyelerimize Kocasinan ilçe başkan adayı olduğumu bildirmekten onur gurur ve mutluluk duyarım. Bize birçok kanaldan bu yola neden çıktığımızı sordular, çeşitli platformdan bu sorulara cevaplar verdik ama bir kez daha açıklamak isterim. Bizim bir ülke hayalimiz var adaletin, devletin bireyi  olduğu liyakatin yeniden sadakatin yerini aldığı bir ülke, Cumhuriyetimizin olmazsa olmazı parlamenter sistemin laik demokratik sistemin eskisinden çok daha güçlü bir şekilde geri geldiği, Türk yurdunda hiç bir gafilin Türk'ün bayrağını, dilini, kültürünü ve tarihini tartışma konusu yapamadığı buna cesaret dahi edemediği bir ülke hayalimiz var. Kocasinan ilçe teşkilatı olarak bu ideal de bahsettiğimiz bu ülke için zerre kadar pay sahibi olabilirsek bu şerefe nail olabilirsek ne mutlu bize. Şunu belirtmek isterim gerek şahsım gerekse yol yürüdüğüm dava arkadaşlarım bu yola çıkarken önce Allaha sonra kendimize sonrada kıymetli delegelerimize güvenerek çıktık. Bunun arkasında gizli saklı yapılan plan, konuşma olmamıştır. Delegelerimizin yalnızca özgür hür iradesiyle vereceği karar bizim en büyük güvencemiz ve kazancımızdır. Kısa zamanda kongre sürecini tamamlayacağız bu süreçte sonuç her ne olursa olsun tek temennimiz önce kazananın memleketimiz ardından İYİ parti teşkilatımızın olmasıdır. Kongre sürecinde herkese başarılar diliyorum adaylarımız düşman değildir. Başkan adaylarımız birer tatlı rakiptir biz bu zihniyetle düşünüyoruz. Kazanan memleketimiz ve teşkilatımız olsun. İyi Günlerde İyi olmak dileğiyle” dedi.

KAYBEDEN OLMAYACAK KAZANAN İYİ PARTİ OLACAKTIR
İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Ahmet Sebati Ataman, tüm Adaylara başarılar diledi. Ataman “Birlik beraberlik içinde Türk töresine uygun kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu hafta sonu Talas ve Melikgazi kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. Çok aday olmasının güzel yanları var özellikle Melikgazi için söyleyebilirim, Melikgazi’nin şu anda 5 tane adayı var. Kocasinan da 3 tane adayımız var demokratik çalışmalar sürdürüyoruz. Kendi iç bünyelerimizde çalışmalarımızı da sıkı bir şekilde sürdürüyoruz. Şubat ayına kadar tüm seçimlerimiz bitecek belki yeni yüzlerle birlikte devam edeceğiz. Muharrem kardeşimde başarılar dilerim tüm adaylara dilediğim gibi onun, yeni bir soluk getireceğine inanıyorum. Kaybeden olmayacak kazanan iyi parti olacaktır ümidim bu yöndedir. Hiçbirinizin bir diğerinden farkı yok bu bir ekip işidir, kim kazanırsa partiye sadakatimizin dolayı yine bir aradayız” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2022, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER