banner257

Milletvekili Hülya Negis Atçı, Cumhuriyet Bayramı'nı Kutladı

Ak Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis Atçı, Cumhuriyetin 94’üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Hülya Negis Atçı, Cumhuriyet Bayramı'nı Kutladı

Milletvekili Nergis, mesajında Cumhuriyet’in kolay kazanılmadığına dikkat çekerek, “Biz Cumhuriyeti kolay kazanmadık. Küçüğüyle, büyüğüyle, yaşlısıyla, genciyle bütün Türk halkı cepheler de savaştı. Kadınlarımız cepheye mermi taşıdı. Nitekim yunanı denize dökmek için bütün top yekûn halk seferber oldu. Cumhuriyet çok zor kazanıldı. Atatürk ve silah arkadaşları ile birlikte Cumhuriyet ilan edildi. Ve her yıl biz 29 Ekim’ler de Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz. Ben bütün halkımızın Cumhuriyet Bayramlarını kutluyorum” dedi.

ÇİFTÇİLERE MÜJDE

TBMM Tarım Komisyonu üyesi de olan Milletvekili Hülya Nergis Atçı, açıklamasında çiftçilerin birikmiş borçlarının ertelenmesi mümkünse yapılandırılmasıyla alakalı bir çalışma içerisinde olduklarını ve bunu en kısa sürede açıklayacaklarını söyledi. Atçı, “Şimdi tabi hayvancılıkla, çiftçilikle uğraşan kardeşlerimiz besicilerimiz ciddi sıkıntı ve sorunlarda yaşıyorlar. Geçen yıl kuraklıktan kaynaklanan bir rekor tekabülü oldu. Özellikle Kayseri bölgesinde kuraklıkla alakalı ciddi sıkıntılar yaşandı. Nitekim bununla alakalı ziraat odalarımız olsun, kendi çiftçilerimiz olsun bu sıkıntı ve taleplerini bize dillendirdiler. Zaman zaman da Ankara’ya geliyorlar kendileri ile diyalog halindeyiz. Sıkıntı ve sorunlarını Ankara’ya taşımak Tarım Bakanlığımız nezdin de direk bakanlığımıza ulaştırmak iletmek ve çiftçilerimizin birikmiş borçlarının ertelenmesi mümkünse yapılandırılmasıyla alakalı bir çalışma içerisindeyiz. Önümüzdeki süreç içerisinde çiftçi borçlarının yapılandırılmasıyla alakalı hükümet nezdinde bir olumlu gelişme olacağı düşüncesindeyiz ve bizlerde bekliyoruz aynı çiftçi kardeşlerimiz gibi. İnşallah sıkıntı ve sorunla aşılacaktır ben o kanaatteyim” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner315

banner307

banner306