banner257

Özhaseki: “AKP bu ülkeye özgürlük getirdi”

AKP Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Ak Parti’den önce insanların özgürce konuşamadığını öne sürerek, “AK Parti bu ülkeyi vesayetten kurtarmış bir partidir. AK Parti bu ülkeye özgürlük getirdi. İnsanlar hürce konuşamıyordu. Şimdi rahat rahat konuşuyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini 2023’te Allah'ın izniyle yine biz kazanacağız” dedi.

Özhaseki: “AKP bu ülkeye özgürlük getirdi”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Afyonkarahisar'da AKP İl Başkanlığını ziyaret etti.

AK PARTİ BU ÜLKEYE ÖZGÜRLÜK GETİRDİ”

Ziyarette konuşan Özhaseki, AKP'nin insanları vesayet rejimlerinden kurtarmış bir parti olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu:

“Bir dönem bu milleti tek parti zulmünden kurtarmış bir parti vardı hatırlıyor musunuz? O kişi Başbakan Menderes'ti. Niye astılar Menderes'i bebek davası, köpek davası, mama davası diyerek iddialarla bir başbakan asıldı bu ülkede. O günlerde Anadolu’da seçilip Ankara’ya gelenlerin başına çorap ören çıyanlar vardı. Başbakanlar bunları biliyordu ama bir şey yapamıyorlardı. Cenabı Allah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı gönderdi. AK Parti bu ülkeye özgürlük getirdi. İnsanlar hürce konuşamıyordu. Şimdi rahat rahat konuşuyor. Hatırlıyor musunuz o yıllarda mahkemeye giden 90 yaşındaki kadın Türkçe bilmediği, sadece Kürtçe konuşabildiği için mahkemeden kovuluyordu.”

“EZİK DURUŞLARI HİÇ İÇİNİZİ ACITMADI MI?”

Sözlerinin devamında, “Bizim başbakanlar yurt dışına gittiğinde yabancı başbakanların karşısından ezik duruşları hiç içiniz acıtmadı mı? Benim çok acıtmıştır” diyen Özhaseki, “Doğuda yatırım diye bir şey yoktu. Bizim başbakanlar yurt dışına gittiğinde yabancı başbakanların karşısından ezik duruşları hiç içiniz acıtmadı mı? Benim çok acıtmıştır. Şimdi Cumhurbaşkanımızın bizi temsil kabiliyetini görüyorsunuz değil mi? İnşallah bundan sonra söz sizde. Bunun içinde hep birlikte 2023 seçimlerine hazırlamamız lazım. Yetki sizde, söz sizde gayret sizde. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini 2023'te Allah’ın izniyle yine biz kazanacağız. Ülkemiz için, yatırımların devamı için yeniden 5 yıllık yetki alarak bu ülkeyi güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

HABER: ALİ TÜRKASLAN

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 20:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adil
Adil - 6 ay Önce

Adnan Menderes ülkenin çocuklarını koreye savaşa gönderip orda şehit olmasına sebep olan, ülkeyi marshal yardımlarına muhtac eden, ülkeyi vatan cephesi diyerek ayrıştıran, natoya girmesine vesile olup memlekete abd uslerinin kurulmasına vesile olan kisidir. 6. Filo onun actığı yol sayesinde gelmiştir.

SIRADAKİ HABER

banner340