banner257

Sedat Kılınç İstifa Etti

MHP sıralarından Kocasinan Belediyesi Meclis üyeliğine seçilen iş insanı Sedat Kılınç, MHP parti üyeliğinden istifa ederek bağımsız kalmıştı. Kılınç, “Cumhur İttifakı ile seçildim” diyerek meclis üyeliğinden de istifa ettiğini açıkladı.

Sedat Kılınç İstifa Etti

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un kesin ihraç talebiyle parti disiplin kuruluna sevk edilmesine tepki gösteren Kocasinan Belediyesi Meclis Üyesi Sedat Kılınç, Nisan 2022’de partisinden istifa ederek bağımsız kalmıştı. Baki Ersoy affedildi ve MHP’ye geri döndü. Ancak iş insanı Sedat Kılınç, bugün sürpriz bir kararla Kocasinan Belediyesi Bağımsız Meclis Üyeliği’nden de istifa ettiğini açıkladı.

Kararını Belediyenin bugün yapılan meclis toplantısında duyuran Kılınç, söz alarak, “Kürsüye veda için çıktım. 3,5 senedir mecliste görev yapıyorum. Malumunuz Nisan ayında fikir ayrılıkları nedeniyle partimden istifa etmiştim. Bugün itibariyle de meclis üyeliğinden istifa ediyorum. Sizlerle helalleşmek için toplantıya katıldım. Başkanım ve üyeler hakkınızı helal edin. Benden yana helal olsun” dedi.

‘BAŞKA BİR PARTİYE KATILABİLİRİM’

Sedat Kılınç, başka bir partiye katılabileceğinin de sinyalini verdi. Konuyla ilgili açıklamasında Kılınç, “Bundan sonraki süreçte düşüncelerim uyuştuğu için farklı bir partiye katılabilirim. Kendimce doğru olan, Cumhur İttifakının oylarıyla seçildiğim için meclis üyesi oldum. Bu nedenle istifa etmeyi uygun gördüm” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaan Iraz
Kaan Iraz - 4 hafta Önce

Partilerde dört gözle bekliyor zaten.

SIRADAKİ HABER