banner257

"YILIN İDARECİSİ" ÖDÜLÜ

Talas Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Yasemin Özata Çetinkaya, Türk İdareciler Derneği (TİD) tarafından Merhum Vali Hüseyin Öğütçen Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Talas Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Yasemin Özata Çetinkaya, Türk İdareciler Derneği (TİD) tarafından Merhum Vali Hüseyin Öğütçen Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Her yıl 10 Ocak İdareciler Günü vesilesiyle TİD ve İçişleri Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği ortak bir organizasyon ile bir önceki yılın en başarılı kaymakam ve vali yardımcıları ödüllendiriliyor. Ödüllendirme ile ilgili süreç 3 ay kadar öncesinden başlıyor. TİD tarafından illere bir yazı yazılıyor ve il valileri kendi illerinde başarılı gördüğü vali yardımcısı ve kaymakamları yaptıkları çalışmalarla ilgili hazırladıkları dosyalarla TİD’ne yılın idarecisi olarak teklif ediyorlar. İllerden gelen bu teklifler TİD Yönetim Kurulu tarafından değerlendiriliyor ve başarılı görülen idareciler ödüllendiriliyor.

Ödüller arasında, Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ödülü, Merhum Vali Hüseyin Öğütçen Başarı Ödülü, Merhum Vali Celalettin Tüfekçi Meslek Ödülü, Vali Galip Demirel Sosyal Hizmet Ödülü ve Vali Vecdi Gönül Güvenlik Hizmet Ödülleri bulunuyor.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, aynı zamanda Vali Yardımcısı vekilliği de yapan Talas Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya’yı 2014 yılı Aralık ayı başında TİD’ne yılın idarecisi olarak teklif etmişti. TİD, Çetinkaya'yı Merhum Vali Hüseyin Öğütçen Başarı Ödülü’ne layık gördü. Çetinkaya plaketini, Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde Vali Galip Demirel Vilayetler Evi’nde düzenlenen ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın da katıldığı törende, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve kendisi de bir Vali olan Mehmet Ersoy’un elinden aldı. Ayrıca kendilerine İçişleri Bakanı ve TİD tarafından çeşitli hediyeler verildi. Ankara’daki törene Kayseri Valisi Orhan Düzgün de katıldı.


Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2015, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER