banner257

ZENGİN-FAKİR AYIRIMINI REDDEDİYORUZ

Saadet Partisi Kayseri il başkanı Av. Baki Coşkun, Erciyes Kayak Merkezi fiyatlarına yapılan zammı eleştirirken Meclis Üyesi ve Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Ahmet Tural’ı halkı ikiye ayıran ifadeleri nedeniyle özre davet etti.

ZENGİN-FAKİR AYIRIMINI REDDEDİYORUZ

Baki Coşkun, kayak merkezine yapılan %20’lik zammı ve Ahmet Tural’ın konuşmasının sonunda “Açıklanan enflasyon oranının bizim Erciyes'te ki fiyat politikamızla alakasını kurar mısınız? Bu Erciyes Kayak Merkezi zaten lüks bir spor. Enflasyonla alakalı veya alt gelir grubunun yapacağı bir spor değildir" ifadelerini eleştirdi. Coşkun yaptığı açıklamada “Sayın Memduh Büyükkılıç başkanım, Erciyes Kayak Merkezi bilet fiyatlarına yapılan %20’ye yakın zammı ve "Kayak lüks bir spordur alt gelir grubunun yapabileceği bir spor değildir" diyerek zammı savunmaya çalışan komisyon başkanının 18.yüzyıl mantığıyla halkı, soylular-köylüler ve zengin-fakir diye ayırmasını reddediyoruz. Düşük gelirli vatandaşlarımızın bu sporu yapmaya hakkı yok mu? Bu açıklama halka tepeden bakan bürokrat üslubudur. Şiddetle kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

SP il başkanı Baki Coşkun, “Türkiye Cumhuriyeti bir derebeylik değildir. Kayak zengin sporu ise tüm halkımızdan toplanan vergilerle yapılmış bir yatırımdan dar gelirli vatandaşların istifade etmesini temin etmek sizlere düşer. Komisyon başkanının çıkıp tüm vatandaşlardan özür dilemesini ve bu fahiş zammın geri çekilmesini bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER