MELİKGAZİ Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ramazan ayı süresince piyasa denetimlerinin çok yönlü olarak devam ettirileceğini ve zabıta biriminde ekipler oluşturulduğunu söyledi.

İlçe sınırları içerisinde yer alan iş yerlerinin ruhsat, işyeri açma, çalışanların sağlık karnesi gibi işlemlerin bilgisayarla takip edildiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç “Ramazan ayı münasebeti ile özelikle denetim ve halk sağlığı birimlerinde izinleri kaldırdık. Zabıta ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne bağlı ekiplerince ilçe sınırları içerisinde yer alan iş yerleri sürekli olarak denetlenmektedir. Ramazan ayı ile birlikte bu mübarek ayın bereketine gölge düşürmek ve istismar etmek isteyenlere fırsat verilmeyecektir. Bu neden ile çok yönlü ve çok amaçlı denetimlerimiz sıklaştırılmış olup tüm hızı ile devam etmektedir “ dedi.

Açıkta, araç arkasında, dükkân önünde tatlı, pasta, ekmek gibi satışların kesinlikle yasak olduğunu hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, çok yönlü ve sürekli olarak yapılan denetimlerde özellikle etiket bulundurma zorunluluğu ve son kullanma tarihleri konusunda titizlik gösterildiğini, esnafında bu durumdan memnun olduğunu ve bu sayede art niyetlilere imkân tanınmadığını kaydetti.