banner257

Aşılama Açık Havada Devam Ediyor

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü, şehrin belli noktalarında açık havada aşılama sürecini başlattı.

Aşılama Açık Havada Devam Ediyor

Türkiye çapında aşılama süreci Haziran itibarıyla hız kazandı. Pazar günü gelen verilere göre toplumun yaklaşık dörtte birinin aşılandığı duyuruldu. Kayseri'de de aşılama çalışmaları sürüyor. İl Sağlık Müdürlüğünün görevlendirdiği ekipler, Melikgazi ilçesinin Hunat Mahallesi’nde mobil araçlarla açık hava ortamında randevulu vatandaşları aşılamaya başladı. Bu mobil noktada aşı vurulan vatandaşlar, verilen hizmetten memnun olduklarını dile getirdi.

“DUYDUM VE KOŞARAK GELDİM”

Aşı vurulan vatandaşlardan Yeraltı Çarşısı esnafı Ercan Özdemir; sırasının geldiğini ve aşı vurulduğunu söyledi. Özdemir, hiçbir rahatsızlığının olmadığını belirterek herkese aşı olmayı tavsiye etti. Özdemir: “Çok güzel bir çalışma. Ayağımıza gelmişler” diye konuştu. Aşı olan vatandaşlardan bir diğeri Mustafa Kılıçaslan, herkes gibi aşısını olmaya geldiğini söyledi. Randevulu bir şekilde geldiğini belirten Kılıçaslan, açık havada yürütülen mobil aşılamanın kendileri için de kolaylık olduğunu söyledi.

Yüksel Demirok isimli bir vatandaş ise: “Duydum ve koşarak geldim. Arkadaşımı da aldım. Bundan iyisi can sağlığı” diye konuştu. Demirok; hizmetin çok güzel olduğunu, yetkililerin sunduğu bu imkandan kaçmamak gerektiğini söyledi. Demirok, aşı hakkında “Sinek ısırığı gibi, hiçbir şey hissetmiyorsunuz. Aşıdan kaçıldıkça bu hastalığı önleyemeyiz” dedi.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER