banner257

DEMİREL; COVİD-19 ZİRVE YAPTI ACİL ÖNLEMLER ALINMALI!

Melikgazi Hastanesi Başhekimi Mustafa Demirel, Kayseri’de acil önlemler alınması ve başta hafta sonu sokağa çıkma yasağı getirilmesini istedi. Demirel, birçok sağlık çalışanının korona virüse yakalandığını da belirterek “ böyle giderse hastaya bakacak sağlık personeli bulamayabiliriz” dedi.

DEMİREL; COVİD-19 ZİRVE YAPTI ACİL ÖNLEMLER ALINMALI!

Kayseri’de son günlerde Covid-19 vakalarında hızlı bir şekilde artış gözlendiğine işaret eden Melikgazi Hastanesi Başhekimi Mustafa Demirel, acil önlemler alınması için çağrı yaptı. Başta sokağa çıkma yasağının hemen acilen uygulanmasını isteyen Demirel “ Şu an Kayseri’de olan vaka sayısı İstanbul’da olsaydı hemen sokağa çıkma yasağı uygulanırdı” dedi.

Bir doktor olarak yetkililere seslenen Demirel, “ Acilen düğün, nişan, taziye veya tatil gibi durumlar iptal edilmeli. Bulaşma derecesi çok yüksek olan çocuk oyun parkları kaldırılmalı. Hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanmalı. Şu an artan vakalar dışında en büyük tehlikede sağlık çalışanlarında. Dolayısıyla sağlık çalışanlarından şu an Erciyes Üniversitesinde hasta sayısı 70 oldu. Devlet hastanesi ve diğer hastanelerdeki tabloda bunun gibi. Böyle giderse hastaya bakacak sağlık çalışanı bulamayabiliriz. Bu yüzden acil önlemler alınması için çağrı yapıyoruz” diye konuştu.

Nursena TANRIVERDİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310