ERÜ’de Anatomi Laboratuvarı’nın Açılışı Yapıldı

Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) hayırsever desteği ile yapılan Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Laboratuvarı’nın açılışı gerçekleştirildi.

ERÜ’de Anatomi Laboratuvarı’nın Açılışı Yapıldı

Hayırsever desteği ile yapılan Anatomi Laboratuvarı’nın açılışına Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hızır Yakup Akyıldız, Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. H. Kutay Taşdemir, akademisyenler ile Hayırsever Ülger Ailesi katıldı.

Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Laboratuvarı’nın açılışında konuşan Rektör Çalış, “Hayırseverimiz Fatma Ülger tarafından anne ve babası Sultan ve Mehmet Mutlu adına tefrişatı yaptırılan Anatomi Laboratuvarı ile öğrencilerimiz modern ve fiziki alt yapısı güzel bir laboratuvara sahip oldular. Tıp Fakültesi öğrenciliğinde insan vücudu tanımak çok önemli bir eğitimdir. Öğrencilerimiz bu laboratuvar sayesinde insan anatomisini çok iyi öğreneceklerdir. İnsan vücudunu yansıtan maketler ise eğitimde çok önemlidir. Hayırseverimiz Fatma Ülger tarafından hem laboratuvarımızın fiziki alt yapısı düzenlendi. Hem de birçok fakülte de bulunmayan anatomi maketleri öğrencilerimize kazandırıldı. Hayırseverimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Hayırsever Fatma Ülger de konuşmasında anne ve babası adına güzel bir hayır işi yapmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından Rektör Çalış ve davetliler tarafından laboratuvarın açılışı gerçekleştirildi. Açılış, Rektör Çalış’ın Hayırsever Fatma Ülger’e plaket takdiminin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289