banner257

Geçmeyen Hıçkırığı İçin Yardım İstedi

Kayseri’de 3 yıldır hıçkırık rahatsızlığı bulunan, çiçekçi 47 yaşındaki İsmail Tay, bugüne kadar gittiği doktorlardan çare bulamadığını belirterek Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istedi.

Geçmeyen Hıçkırığı İçin Yardım İstedi
Kayseri’de 3 yıldır hıçkırık rahatsızlığı bulunan, çiçekçi 47 yaşındaki İsmail Tay, bugüne kadar gittiği doktorlardan çare bulamadığını belirterek Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istedi. Tay, “Evimde huzurum kalmadı. İnsan içine çıkamaz oldum. Allah rızası için yok mu, beni bu hıçkırıktan kurtaracak doktor” dedi.

İsmail Tay, doktorlar tarafından ’İnatçı hıçkırık’ tanımı yapılan rahatsızlığından bir türlü kurtulamadığını belirtirken Kayseri’de ve bazı illerde neredeyle gitmediği doktor ve hastanenin kalmadığını anlattı. Tay, artık geçmeyen hıçkırık nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu, evinde huzurunun kalmadığını ifade ederek, şunları söyledi:

"Her an hıçkırık gelecek, herkes bana bakacak diye tedirginim. Hıçkırık ev, iş ve sosyal hayatımı altüst etti. Ne yapacağımı bilemiyorum. Bütün hastanelerde ilgili bölümleri gezdim ama çare bulamadılar. Devlet benim sesimi öldükten sonra mı duyacak? Allah rızası için bu bölümde ilgisi, bilgisi olanlardan rica ediyorum, kurtarın beni bu hıçkırıktan. Sağlığımı kazanmak istiyorum. Ev ve işimde huzurum kalmadı. Evimde bile rahat yatamıyorum. Herkes, hıçkırığımdan rahatsız oluyor. Yardımcı olacak bir doktor yok mu? İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri de bu konuda Kayseri’de beni yönlendirdi, hastanelere gittim ama sonuç elde edemedim. Tahliller temiz çıkıyor ama buna sevinemiyorum. Doktor, bana 'Sapa sağlamsın' diyor ama bu hıçkırık geçmiyor. Bu sorunun çözümü ile kim ilgileniyorsa, bana yol göstersin. Cumhurbaşkanımız’a, Başbakanımız’a sesleniyorum, zor durumdayım, yardım istiyorum, bu soruna el atsınlar. Artık dayanacak gücüm kalmadı."

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2015, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER