banner257

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ UYARDI!

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Kayserilileri vaka artışına karşı uyardı. Benli, Kayseri’nin yüksek riskli kategoriye çıkma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ UYARDI!

Kayseri’de koronovirüs vaka artışları Şubat ayında yüzde 15 artış gösterdi. Yaşanan artış nedeniyle İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, vatandaşları uyardı. Benli şunları söyledi: “ İlimiz; risk değerlendirme kriterlerine göre; yüksek riskli (turuncu) kategoride yer alsa da, vaka artış hızımıza bakıldığında önümüzdeki dönemde çok yüksek riskli (kırmızı) kategoriye çıkma tehlikesiyle karşı karşıyayız.

ARABAŞI VE BAĞ OTURMALARINA ARA VERİN

Tedbirli ve kademeli normalleşmeye geçtiğimiz bu dönemi iyi değerlendirmeliyiz. Riskli ve kalabalık alanlardan uzak durmalı, maskeyi doğru kullanarak önlemleri elden bırakmamalıyız. Özellikle taziye ziyaretleri, nişan, komşu gezmelerinden uzak durmalı, arabaşı sofraları, bağ oturmaları gibi şehrimize özgü toplu etkinliklerden kaçınmalıyız.

NÜFUSUMUZUN %68’İ AŞILANMIŞ DURUMDADIR

Tedbirlere uyum ve aşılama bizim en önemli gücümüz olacaktır. Dünyada aşılamada ilk 5’te yer almanın gururunu yaşadığımız bu günlerde; aşı hızımızla biz de ilimizdeki 186 bin olan hedef nüfusumuzun %68’i aşılanmış durumdadır. Kayseri olarak risk grubumuzun turuncudan kırmızıya dönmemesi için tedbirlere sıkı sıkıya bağlı kalarak, sıramız geldiğinde aşılarımızı yaptırmamız gerekmektedir. Ayrıca aşısını olmamış yaşlılarımız için yardımcı olalım.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310