banner257

İşte Yeni İl Sağlık Müdürü

Görevinden istifa eden Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli'nin yerine Mehmet Erşan atandı.

İşte Yeni İl Sağlık Müdürü
2017 Kasım ayında Kayseri İl Sağlık Müdürü olarak atanan Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, pandemi süreci de dahil yaklaşık 5 yıl bu görevde kaldı. Benli’nin istifasının istendiği iddia edildi. Görevinden ayrılan Benli’nin Develi Toplum Sağlığı Merkezi'nde görev yapacağı öğrenildi.
Ali Ramazan Benli’nin yerine Mehmet Erşan atandı. Sivas doğumlu olan Erşan, 3 Şubat 2020 senesinde Kütahya Sağlık Müdürlüğü görevine getirilmişti.
MEHMET ERŞAN KİMDİR?
Mehmet Erşan, 1975 Sivas doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Sivas'ta tamamladı. 2001 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Erşan, 2013 yılında başlamış olduğu Atılım Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans Programından 2015 yılında mezun oldu. 2001-2004 yılları arasında ilk görev yeri olan Sivas İli Gemerek İlçesi Karagöl Sağlık Ocağında, 2004-2008 yılları arasında ise Sivas İl Sağlık Müdürlüğünde Tıp Meslekleri ve Özel Tanı Tedavi Merkezleri Şube Müdürü, 2008-2014 tarihleri arasında ise Sivas İl Sağlık Müdürlüğünde Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Erşan, beraberinde Hasta Hakları İl Koordinatörü ve İl Kalite Koordinatörlüğü görevini de yürüttü. Sivas İli Sağlık Müdür Yardımcılığı görevi devam ederken Haziran 2014'te Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından 663 KHK'ye göre Tokat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri olarak atandı. 15 Kasım 2017 tarihinde de Sinop İl Sağlık Müdürlüğü görevine getirilen Dr. Mehmet Erşan, son kararla Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü görevine getirildi. Erşan evli ve 2 çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem
Adem - 6 ay Önce

Kayseri’de kıymet bilmek ve görev yapmak istiyorsan ya Sivaslı ya Yozgatlı olman lazım. Hayırlısı olsun bakalım.

SIRADAKİ HABER