banner257

Kadın Sağlık Çalışanlarına ASTE Verildi

Kayseri’de görev yapan kadın 112 ambulans personellerine, hastaların güvenliğini arttırmak ve daha etkin sağlık hizmeti sunabilmek amacıyla Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) verildi.

Kadın Sağlık Çalışanlarına ASTE Verildi

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından düzenlenen eğitime, ambulanslarda görev alan 16 kadın personel katıldı. Dört gün boyunca devam eden eğitimde kursiyerlere sürüşe hazırlık ve ambulanslarda siren kullanımı hakkında bilgiler verilerek, ileri sürüş teknikleri teorik ve pratik olarak gösterildi.

‘KARŞIMIZA ÇIKABİLECEK HER ZORLUKTA BİR BÜTÜN OLARAK HAREKET EDİLMELİ’

Gerçekleştirilen eğitim hakkında bilgiler veren Kayseri İl Ambulans Servisi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Biçer, “ 6 eğitmen ve 16 kadın kursiyerin katıldığı ambulans sürüş teknikleri eğitimimizin son günündeyiz. 4 gün süren eğitimimizin diğer eğitimlerimizden farkı sadece kadın personelimize yönelik olması. Burada amacımız karşımıza çıkabilecek her türlü zorlukta erkek ve kadın personelimizin bir bütün olarak beraber hareket edebilmesini sağlamak. Bu anlamda eğitime katkısı olan tüm eğitmenlere teşekkür ediyor kursiyerlerimize de başarılar diliyorum” diye konuştu.

‘NEDEN KADINLARDA AMBULANS ŞÖFÖRÜ OLMASIN’

Ambulans sürüş teknikleri eğitimi alan kursiyerlerden Hacer Gökbulut ise: “Mesleğe 2004 yılında başladım. Acil Tıp Teknisyeniyim, 112’nin birçok bölümünde çalıştım. Meslek hayatıma hastane ile başladım. Sonrasında birçok farklı acil sağlık istasyonda görev aldım. Görevimin getirdiği her şeyi yapmaya çalıştım. Bu eğitime, bu işte bende varım neden bayanlardan da ambulans şoförü olmasın düşüncesiyle katıldım. Şuan çokta mutluyum. Eğitimimiz çok güzel geçiyor” şeklinde konuştu. (1HA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER