Kayseri Koronavirüs ölüm sayısı

Kayseri Tabip Odası açıkladı. Kayseri’de Coronavirüs vaka, ölüm sayısı. Çin’in Wuhan kentinden çıkıp tüm insanlığın son yıllardaki en büyük düşmanı olan Covid-19, can almaya devam ediyor.

Kayseri Koronavirüs ölüm sayısı

Mart ayından bu yana ülkemizde de görünen ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan Koronavirüs ile ilgili rakamlar açıklandı.

Kayseri Tabip Odası, Koronavirüs vakası ile ilgili rakamları kamuoyu ile paylaştı. Kayseri Tabip Odası’nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada “Maske, sosyal mesafe ve kişisel hijyene uyalım, tokalaşmayalım, normalleşme sürecinde rehavete kapılmayalım. Salgın başladığından beri Korona Test pozitif hasta sayımız 1454. Bugune kadar Kayseri nüfusunun binde biri etkilendi. Vakit çok erken. Kurallara uyalım” denildi.

Açıklamada, “Hastanelerimizden tedavi edilen ve taburcu edilen korona test pozitif ve şüpheli hasta sayımız 4000'e yaklaştı. Yoğun bakımlarda takip edilen hasta sayımız 18, entübe olarak solunum desteği alan hastamız ise 7' dir. Vefat eden test pozitif hasta sayımız 40'dır. Şu an hastanelerimizde korona test pozitif ve şüpheli olarak takip ve tedavi edilen 200'e yakın hastamız var. Lütfen Sağlık Bakanlığının ve Bilim Kurulunun önerilerine uyalım. Denizi geçip gölde boğulmayalım” ifadelerine yer verildi.

Nursena TANRIVERDİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner312

banner296