banner311

ÖĞRETMENLER İÇİN AŞILAMA SÜRECİ

Okullarda yüz yüze eğitimin başlamasına kısa bir süre kala öğretmenlerin aşılama süreci, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'ın yaptırması ile başladı. Öğretmenlerin aşılanması için neler gerekiyor…

ÖĞRETMENLER İÇİN AŞILAMA SÜRECİ

Geçtiğimiz günlerde sağlık çalışanlarına yönelik ikinci doz aşılama ve 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile devam süreç öğretmenler ile devam ediyor. Öğretmenlere ilk doz aşı uygulaması bugün Çorum’da Arifegazili İlkokulu’nda başladı. Bakan Ziya Selçuk da öğretmenlerle birlikte ilk aşısını yaptırdı.

MHRS RANDEVU ALMA
Corona aşısı için Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden https://www.mhrs.gov.tr/ veya 182’den randevu alınarak başvuru yapılabilecek.

MHRS Web’den randevu almak için; Daha önceden üyelik kaydınız yok ise “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289