banner311

Pınarbaşı Devlet Hastanesi HİMSS STAGE 6'Ya Geçecek

Antalya’da Sağlık Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleşen HIMSS Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarına Kayseri Sağlık Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Pınarbaşı Devlet Hastanesi HİMSS STAGE 6'Ya Geçecek

Antalya’da gerçekleştirilen etkinlikle, Türkiye ile konuk ülkeler arasında sağlıkta bilişim ve teknoloji alanında işbirliği ve istişare ortamına zemin oluşturuldu. Toplantıda, sağlık yöneticileri ve bilişim teknolojileri profesyonelleri bir araya geldi. HIMSS Eurasia ile sağlık sektöründe güncel gelişmeleri takip etme ve gelecek sağlık senaryoları keşfedildi. Dijital teknoloji sunumları ile etkinliğe hazırlanan firmalar, sağlık bilişim teknolojileri alanında yeni ürün ve teknolojilerini HIMSS Eurasia’da sergiledi.

Dijital hastane, e-sağlık, sağlıkta akıllı sistemler ve teknolojiler, yeni teknolojiler, yapay zekâ ve ileri uygulamaların sergilendiği sağlık bilişimi fuarı da bu kapsamda sağlık bilişim firmaları ile kamu, özel sektör ve akademiden sağlık yöneticileri ve sağlık bilişim teknolojileri profesyonellerini buluşturdu. Fuara Kayseri'den katılım sağlandı, Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Levent Kaşikan, Uzman Ali Yılmaz ve Pınarbaşı Devlet Hastanesi İdari Mali Hizmetler Müdürü Eren Yolal katıldı. Fuarda edinilen bilgiye göre, Pınarbaşı Devlet Hastanesi'nin de Himss Stage 6 alması için çalışma başlatılacağı öğrenildi.  Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “HIMSS EURASIA 2021” toplantısının açılışında konuşma yaptı. Bakan Koca, Türkiye adına uluslararası alanda güçlü bir oyuncu olarak liderlik ettikleri programa, Sağlık Bakanlığı olarak ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289