Sağlıkçılar İş Başında

Kış aylarının yaklaşmasıyla yaşanan soğuk hava şartları sebebiyle birçok dağ köyü karlar altında kaldı. Bu kapsamda Evde Bakım Hizmetleri ve 112 Acil Sağlık Hizmeti birimleri mağdur vatandaşların yardımına koştu.

Sağlıkçılar İş Başında

Yeşilhisar’da yoğun kış şartlarından ötürü mağduriyet yaşayan vatandaşlar için evde sağlık hizmeti veriliyor. Yeşilhisar Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Çöl, Evde bakım hizmetleri ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri Birimleri ile birlikte vatandaşların mağduriyetini giderdi. Başköy ve Derbentbaşı köylerinde diyaliz hastaları ve yatalak hastaların imdadına koşan sağlık ekibi, kar kalınlığının 50 santimetreyi ve ısının eksi 15’i bulduğu Derbentbaşı köyünde Emine Nur Öztekin’in (82) evine yaya yürüyerek Covid-19 aşısı yaptılar.

Yoğun kış şartlarında sağlık hizmetlerine ulaşamayan hastalara yerinde hizmet verdiklerini ve Covid-19 aşının önemine değinen Başhekim Çöl, “Yoğun kış şartlarının da bastırması sebebiyle özellikle dağ köylerimizde hastalarımız ciddi mağduriyet yaşamaya başladılar. Kar kalınlığının yaklaşık 50 santimetre, soğukluğun ise eksi 15 civarında olduğu köylerimizde, evde bakım ve diyaliz hastalarımız için sahaya inmemiz gerekti. Evde Sağlık Hizmetleri Birimi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri Birimi ile birlik olarak dağ köylerimize ulaşmaya çalıştık. Bu sayede 82 yaşındaki Emine ana hastamıza Covid-19 aşısı gerçekleştirmiş olduk ve kendisinin hayır duasını aldık. Bundan dolayı çok mutluyuz. İlçemizde Covid-19 bakımından şu an için sıkıntı yok. Hastanemizde yaklaşık 25 yatağımız mevcut. Şu an 2 Covid-19 hastamız var. Onların da genel durumu gayet iyi. Şimdiye kadar yaptığımız ve yapacağımız aşılarla birlikte maske ve mesafenin de tekrar hatırlanmasıyla güzel günler bizi tekrar bulacaktır” ifadelerini kullandı. Yerinde aşılama yapılan 82 yaşındaki Emine Nur Öztekin ise memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi: ‘Çok memnunum. Beni razı ettiler, Allah da onları etsin. Bugün koronavirüs aşısı oldum. Karlı havada beni nasıl buldular, Allah devletimize zarar vermesin”dedi. (1HA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER