banner257

Sigortası Olmayanlar İçin İmzalar Atıldı

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü ile Melikgazi Sağlık Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı arasında Sağlık sigortası olmayan hastaların, muayene ve tedavi edilmelerini içeren bir protokol imzalandı.

Sigortası Olmayanlar İçin İmzalar Atıldı

Kayseri Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen imza törenine Melikgazi Sağlık Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Halit Baykan ve Vakıf Müdürü Perihan Altun katıldı. Bu kapsamda gerçekleşen imzalanan protokolle sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar ile mülteci konumundaki insanların hastane masrafları Melikgazi Sağlık Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından karşılanacak.

“DERNEĞİMİZ SAĞLIK SEKTÖRÜNDE BİRÇOK ALANDA YARDIMLARINA DEVAM ETMEKTE”

Protokol imza töreninde konuşan Melikgazi Sağlık Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü, “Derneğimiz kurulduğu günden bugüne kadar sağlık sektöründe birçok alanda yardımlarına devam etmekte. İl Sağlık Müdürümüz ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde imzalayacağımız bu protokol ile sosyal güvencesi olmayan kişilerin tedavi ücretleri vakfımız tarafından ödenecek. Aynı zamanda sağlık müdürümüz tarafından olurunu aldığımız özel bir kurumda dar gelirli ailelerin çocuklarının sünnet işlerine de devam ediyoruz” dedi.

“BU TÜR ÇALIŞMALAR İNSANIN RUHUNU DOYURUR”

Kayseri İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Ali Ramazan Benli ise, “Melikgazi Sağlık Kültür ve Sosyal Yardım Vakfının 28 yıldır çalışmalarını takip ediyoruz. Ben toplumun mayasını oluşturan ve bloklar arasında da harç görevi gören bu hizmetlerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü kamu kurumları olarak yaptığımız işler bazen sınırlı olabiliyor. Hizmetlerin devamlılığı ve birbirini bütünlemesi açısından aradaki boşlukların doldurulması önemlidir. Bu tür çalışmalar insanın ruhunu doyurur. Melikgazi Sağlık Kültür ve Sosyal Yardım Vakfının hem misafirhanenin yapılması ve hem de imzalamış olduğumuz sosyal güvencesi olmayan hastaların, kamu hastanelerinde tedavilerinin gerçekleştirilmesi konusunda vermiş olduğu destek takdire şayan” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2021, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289