banner257

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden Yerli Aşı’ya Ödül

Kayseri’de üretilen yerli aşı Turkovac’ın mucidi Prof. Dr. Aykut Özdarendeli’ye bir ödül de Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verildi. Özdarendeli ödülünü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın elinden aldı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden Yerli Aşı’ya Ödül

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ‘Birden Binler’ başlıklı Vakıf Haftası ve Ödül Töreni Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlendi. Törende, ‘Vakıf İnsan’ ödülleri dağıtıldı. Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Aykut Özdarendeli yerli aşı Turkovac’ı ürettiği için ödüle layık görüldü. Özdarendeli, ödülünü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın elinden aldı.

Törene, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ın yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcıları Dr. Serdar Çam, Ahmet Misbah Demircan, Özgül Özkan Yavuz, Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, Vakıf Temsilcileri ve hayırseverler katıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Galip Keser
Galip Keser - 5 ay Önce

Yerli aşıya ödül vereceğinize kaç kişi yerli aşı oldu Dünya bu aşıyı tanıyor mu bunları açıklasanız. Al gülüm ver gülümden gına geldi.

SIRADAKİ HABER