banner257

Çocuk gözüyle barışın resmini çizdiler

KAYSERİ Hacı Bektaşi Veli Derneği ve Çıra Sanat Okulu işbirliği ile gerçekleştirilen ücretsiz yaz kurslarında öğrenciler, son günlerde yaşanan terör olaylarının etkisiyle barışın resmini çizdi.

Çocuk gözüyle barışın resmini çizdiler
 KAYSERİ Hacı Bektaşi Veli Derneği ve Çıra Sanat Okulu işbirliği ile gerçekleştirilen ücretsiz yaz kurslarında öğrenciler, son günlerde yaşanan terör olaylarının etkisiyle barışın resmini çizdi.

Hacı Bektaşi Veli Derneği hizmet binasında bir süre önce başlayan yaz kursları sayesinde çocuklar sanatla, bilimle tanışıyor. Matematik, İngilizce, satranç, saz, heykel ve resim gibi alanlarda açılan ücretsiz kurslara katılan öğrenciler, becerilerini sergileme imkanı da buluyor. Çıra Sanat Okulu Sorumlusu ve aynı zamanda resim ve heykel sanatçısı Uygur Orhan, yaz kurslarında öğrencilerin yeteneklerini ortaya koymalarını sağladıklarını belirterek, "Sanatla, bilimle iç içe ortaya güzel şeyler çıkıyor. Çocukların duyarlılıkları artıyor. Onlarla birlikte güzel eserleri gün yüzüne çıkarıyoruz. Onların çocuksuz düşleri ile resimler, heykelle yapıyoruz. El becerileri gelişiyor, bunun yanında Matematik, İngilizce öğreniyorlar. Saz çalıp, türküler söylüyorlar, satranç oynayarak zihinsel gelişimlerine katkı sağlıyorlar. Bunun yanında zaman zaman gezilerde düzenleyerek, onların yeni yerleri görmesi ve o yerler hakkında bilgi edinmelerini sağlıyoruz. Kısacası gelecekte çocukların düşleri ile barış ve kardeşlik üzerine kurulu bir dünya olsun diye bu güzel etkinlikleri gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.

Kayseri Hacı Bektaşi Veli Derneği Başkanı Sadık Genç ve yönetimine de desteklerinden dolayı teşekkür eden Orhan, çocukların ayrıca son günlerde ülkemizde meydana gelen olaylara duyarsız kalmadığını ve barışın resmini birlikte çizdiklerini söyledi. Orhan, "Çocuklara barış denince aklınıza ne geliyorsa çizin dedik ve kimisi güvercin, kimisi elde tutulan kalem, kimisi böcek, çiçek, tavşan, yıldız çizdi. Düyada sıkılan kurşunlara doğru korkusuzca ilerleyen bir beyaz güvercin çizen bile oldu. Hal böyle olunca ortaya gerçekten çok anlamlı bir resim çıktı. Çocuklarla birlikte onların gözüyle ihtiyacımız olan barışın resmini çizdik ve atölyemizde baş köşeye koyduk" dedi.


Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2015, 00:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER