ÜNLÜ RESSAMI KÜSTÜRDÜLER

Kayseri’de Dünya çapında isim yapmış ünlü ressam Hasan Gürpınar, açtığı sergide tablolardan satın almayan belediye başkanlarına küstü.

ÜNLÜ RESSAMI KÜSTÜRDÜLER

Uluslar arası Ahşap yakma tekniği ağırlıklı resim çalışması ile bilinen ünlü ressam Hasan Gürpınar, davet edildiği birçok uluslar arası yarışmaya maddi imkânsızlık nedeniyle gidemiyor.

‘SERGİYİ GEZDİLER, TABLO ALMADILAR’

Türkiye’de yağlı boya ve Ahşap yakma tekniği resim çalışması sanatçısı olarak bilinen Dünyaca ünlü Türk ressam Hasan Gürpınar,35 eserinden oluşan sergisiyle, Kayseri Büyükşehir Belediyesi hizmet binası girişinde bulunan sergi salonunda Kayserili sanatseverlerle buluştu. Serginin açılışını Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç yaptı. Sergiye İlçe belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. Davetliler arasında ressamın yaptığı tablolardan sadece birini Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç aldı ve onu da şehri ziyarete gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na hediye etti. Onun dışında ise hiç bir belediye başkanı tablo almadı. Bu duruma şaşıran Ressam Gürpınar, gösterdiği bunca başarıya rağmen yetkililerin sanata ve sanatçıya gösterdiği ilgisizliliğe kızgın ve küskün olduğunu söyledi.

HABER-YURT-SELAHATTİN KARAKOÇ

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 17:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan
Ayhan - 1 yıl Önce

Sayın yazar, Hasan Gürpınar bu şehir bu ülke için bir markadır. Kendisi Kayseri şehrinin sanatına kendini adamış bir şahsiyettir. Para ile pul ile işi hiç olmaz..

SIRADAKİ HABER