banner257

Siyaset aldı başını gidiyor!..

Siyaset aldı başını gidiyor!..

Bunların en başında da AK Parti geliyor. Peki bu durum AK Parti’yi başarıya taşımaya  yeter mi?Bugün için ekonomik krizin olması sandığı biraz etkiler gibi evet!..

Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yapan dinamiklerin en başında siyasi ve ekonomik üretkenliği ile Kayseri’nin geldiği sürekli bilinen bir durumdu?

AK Parti’yi AK Parti yapan pek çok etken var ama bunların en etkilisi Erdoğan’ın toplumu en iyi analiz etmesi yer alıyor olması çok önemlidir.

Ancak;

Şimdi bu yarışa İYİ Parti’de katıldı ve CHP’nin zorlayamadığı kadar AK Parti’yi zorlamaya başladı. Sanıldığı gibi bu seçim Cumhur İttifakı açısından kolay olmayacak.Cumhur İttifakı,Millet İttifakı karşısında bir çok yerde zorlanacak,hatta kaybedebilecek risk taşımaktadır.Büyük kentlerde bu risk mevcudiyetini koruyor! İYİ Partili adayların performansları yabana atılır gibi değil! Arkadan da ha gayret CHP'liler geliyor! Saadet ise İYİ Parti gibi kendilerini yenilemede zorlanıyor…

İşte 31 Mart’ta geri sayım başladı.Vatandaşın sandığa gitmesine bir aydan az kaldı. Son noktaya ilişkin değerlendirmeyi halk yapacak ve sandıkta son noktayı o kayacak.

YORUM EKLE