banner257

AK Partili Çopuroğlu: “İçişleri Bakanlığı’ndan yeni müfettiş istenmesi elzemdir”

14 Ağustos 2001 yılında kurulan ve 19. yaşını kutlayan AK Parti’de Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, “Partimizin hedefi büyüyen Türkiye idealidir. Yerli ve milli teknolojileri hayata geçiren AK Parti’dir” dedi. Büyükşehir Belediyesi’ndeki 221 villa parseli ihalesi ile ilgili de konuşan Çopuroğlu, “Burada İçişleri Bakanlığı’ndan yeni müfettiş istenmesi elzemdir, istenmek zorundadır. Araştırılıp, varsa yanlış, hata giderilmesi için yeni müfettiş görevlendirilmelidir” dedi.

AK Partili Çopuroğlu: “İçişleri Bakanlığı’ndan yeni müfettiş istenmesi elzemdir”

19. yaşını kutlayan AK Parti’de Kayseri İl Teşkilatı konu ile ilgili basın toplantısı yaptı. İl Binası’nda yapılan açıklamaya İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

“PARTİMİZİN HEDEFİ BÜYÜYEN TÜRKİYE İDEALİDİR”

Başkan Çopuroğlu, partinin hedefinin büyüyen Türkiye ideali olduğunu vurgulayarak, “14 Ağustos 2001 o tarihte başlayan kutlu yolculuğun milletimizin teveccühü ile kısa zamanda iktidar olmuş, her seçimde güçlenerek, büyüyerek, büyük Türkiye hedefine ilerlemeye devam ediyor. Partimizin hedefi büyüyen Türkiye idealidir. Yerli ve milli teknolojileri hayata geçiren AK Parti’dir. Parti kapatmak tiyatrosunu bitiren, vesayeti sonlandıran, darbe rüyası görenlerin korkulu rüyası olmaya devam eden milletin teminatıdır AK Parti. Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yuvası, otağı, duası olan partimizin 19. Yılını kutladığımız bugün de 2023 hedefine ulaşmak için milletine hizmetkâr olmaya devam edecektir” diye konuştu.

“BÜYÜK TÜRKİYE HAYALİMİZ VAR”

Büyük Türkiye hayallerinin birer birer gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirten Çopuroğlu, “Partimizin kuruluş yıl dönümü yarın, ancak bugün saat:16.30 itibariyle genel merkezimizde faaliyetlerimiz başlıyor. Bu çerçevede biz de yerelde günlerdir devam eden tüm teşkilat mensuplarımızla beraber konunun kısaca özetlerini içeren birçok video hazırladık. Canı gönülden doğaçlama hazırladığımız videoları bugün ve yarın servis edeceğiz. Büyük Türkiye hayalimiz var, birer birer gerçekleştirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“RAHATSIZLIĞIM NEDENİYLE ANKARA’YA GİDEMEDİM”

Çopuroğlu, Ankara’daki İl Başkanları Toplantısı’na rahatsızlığı nedeniyle katılamadığını söyleyerek, “Özellikle ben rahatsızlığım nedeniyle buradayım. Safra kesesinden ameliyat olmam sebebiyle uzun mesafedir seyahatlere gidemiyorum. Cumhurbaşkanımızın Ankara’da il başkanları toplantısı vardı, ona katılamama sebebim de budur” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’ndeki 221 villa parseli ihalesi ile ilgili  Çopuroğlu, şöyle konuştu: “İhale kapalı zarf usulü yapıldı, şeffaf olduğu için soru işareti yok, süreç bundan sonra başlıyor. İhaleyi alan tüzel kişilik, daha sonra bürokratlara, ya da personele 100 civarında satılan parsel ihalesi şeffaftı. Alan kişilerin bunu almaları etik miydi, toplumda soru işaretiydi. 16 yıldır Büyükşehir Belediyesi’nde Bakanlığın müfettişi olarak çalışan insanın bu süreci ne kadar tahlil edip, sonuçlandıracağı ile ilgili başka soru işareti var. Burada İçişleri Bakanlığı’ndan yeni müfettiş istenmesi elzemdir, istenmek zorundadır. Araştırılıp, varsa yanlış, hata giderilmesi için yeni müfettiş görevlendirilmelidir. Toplum nezdinde tüm soruya es geçmeden cevap vermek zorundayız. Muhtemel Büyükşehir Belediye Başkanımız yeni müfettiş isteyecektir, istenmezse bizim girişimlerimiz olacaktır.”

İhale ortaklarının isimlerini açıklanmaması ile ilgili soruya da, “Tek çıkar yol müfettiş istenmesidir, belediyeden talep edilirse belediyenin vermesi gerekir. Üstü kapalı olacak soru da yok. Müfettişin listenin verilmesi konusunda kanaat verirse, vatandaşın kafasındaki soru giderilmiş olur. Etik mi, değil mi, eğer istifa edince iş çözülecekse alanların herkes istifa etmelidir. Eğer haksızlık yapılıyorsa onu da müfettiş inceleyip gerekeni yapacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020, 14:37

Nursena TANRIVERDİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310