"AKP, yine halkı kandırmak için her türlü yolu deneyecektir"

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, parti il teşkilatının bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, "İşin gerçeği, AKP'nin istikrarlı bir şekilde halkı kandırdığıdır. Önümüzde yine bir seçim var. Bu seçimlerde AKP, yine halkı kandırmak için her türlü yolu deneyecektir" dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, parti il teşkilatının bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, "İşin gerçeği, AKP'nin istikrarlı bir şekilde halkı kandırdığıdır. Önümüzde yine bir seçim var. Bu seçimlerde AKP, yine halkı kandırmak için her türlü yolu deneyecektir" dedi. Parti binasında yapılan bayramlaşmaya, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Ali Paşa Tan, CHP Kayseri eski Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, İl Başkanı Mustafa Ayan ve partililer katıldı. Hac'da hayatını kaybedenlere rahmet dileyerek konuşmasına başlayan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 'Bayramlar birlik, beraberlik ve dayanışma demektir. Büyük Ortadoğu denilen ve maalesef ülkemizde iktidara sahip olanların dört elle sarıldığı, eş başkanıyız diyerek sahiplendiği süreç, İslam coğrafyasını kan ve gözyaşına boğdu. Bahar denilerek sunulan sürecin ardından, İslam coğrafyası maalesef, geçmiş günleri mumla arar oldu. İktidar sahiplerinin vizyonsuz politikaları, komşu ülkeleri ateşe atarken, Türkiye de bu acılardan payına düşeni fazlasıyla aldı. İşin daha da acı yanı, onlarca şehidin ardından, iktidar sahipleri büyük bir pişkinlik örneği sergileyerek, teröre nasıl göz yumduklarını anlatıyorlar. Sanki onların görevi terörle mücadele değil de, silah depolayan teröristleri gözetlemekmiş" dedi.
'AKP, İSTİKRARLI ŞEKİLDE HALKI KANDIRIYOR'
İktidarın halkı kandırdığını ileri süren Arık, şöyle devam etti: 'Bu iktidarın söylediklerini dikkate alacak olursak, tek bir konuda istikrar görünüyor: O da kandırıldıkları istikrarı. İşin gerçeği ise, AKP'nin istikrarlı bir şekilde halkı kandırdığıdır. Önümüzde yine bir seçim var. Bu seçimlerde AKP, yine halkı kandırmak için her türlü yolu deneyecektir. AKP halkı kandırmak için yola çıkarken, bizler de halka, gerçekleri anlatmak için yola çıkacağız. Hepinizin Kurban Bayramı'nı kutluyor, bayramın Türkiye'ye ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum."
'ÇOK ZOR GÜNLERDEN GEÇİYORUZ'
CHP Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan ise, iktidarın oy için her türlü yolu deneyeceğini ifade ederek, 'Bu bayram, üzerimizde kara bulutların da olduğu bir bayram. Yine şehitlerimiz var ve yazıklar olsun ki, bizi yöneten, bu kargaşayı önleyecek olan, devletin her türlü gücü elinde olan siyasi parti çıkıp, teröre lanet mitingi yapabilecek kadar, bizimle dalga geçebilecek bir psikoloji içerisindedirler. Çok zor günlerden geçiyoruz. Aldatılıyoruz. Kandırılıyoruz. Algı operasyonu adı altında, yalanı gerçek gibi yaşıyoruz. Bu dönem üç kağıtçılığın her türlüsü yapılacak. Aldığımız istihbarat ve duyumlara göre, Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere, AKP yüzde 44-45 oy oranına kendini sabitlemek adına, her şeyi yapacak. Geçen seçimlerde yapamadılar çok dikkatli olduğumuz için. Bu seçimlerde yine dikkatli olmak zorundayız. Herkes görev almak zorunda. Sandık başına giderken, ekmeğinizi de yanınıza, çantanıza alıp gidin. AKP trilyonlarla seçime girerken, biz beş parasız giriyoruz"dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2015, 23:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER