banner257

Aktaş: Halkımızı Korkutmaktan Vazgeçin

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, salgın gündemini değerlendirdi. Aktaş, “Halkımızı korkutmaktan vazgeçin.”dedi.

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş yağtığı basın toplantısında şunları söyledi: “ Mart 2020 den beri sağlık bakanlığı ve bilim kurulu bir takım kararlar alıyor ve uyguluyor. Bu kararlardan biri var ki tıpta asla yeri yok. Taa en baştan beri toplumu korkutma stratejisi üzerine kararlar alıyor ve uyguluyorlar. İlk başlarda Çin’de kendiliğinden düşüp ölen insanlar, kapıları çivilenen evler, ağlayan perişan haldeki sağlık personelleri, yoğun bakımdaki hastaların durumları, astronota benzeyen kıyafet giymiş acayip bir sedye üstünde taşınan hasta görüntüleri, kazılan mezarlar, gömülen insan görüntüleri, hemen her gün 24 saat tüm kanallarda günlük kovid tabloları ve üzerinde yorumlar, bilim kurulu üyelerinin virüsün ne kadar korkunç olduğunu havada dahi asılı kaldığı yönündeki söylemleri. Tüm bunları izleyen ve dinleyen insanlar en küçük bir rahatsızlığında koşa koşa hastaneye gitti ve acaba kovidmiyim diye test yaptırdı. Testi pozitif çıktığında ise tamam çaresiz bir hastalığa yakalandım ve öleceğim moduna girdi. Bu psikolojiye giren insanlar için virüse gerek yok ki insanları zaten ölüm moduna sokmuş oluyorsunuz. Bugüne kadar tüm doktorlar bize tedavide moralin ve psikolojinin çok önemli olduğunu iyileşmenin en başta gelen koşulu olduğunu söylediler. Ama bugün ülkemizin en tepesinde oturan sağlık bakanlığı ve bilim kurulu bunun tam tersini aylardır uyguluyor.

Siz insanları cesaretlendireceğinize, morallerini yükselteceğinize insanları tam bir korku tüneline soktunuz ve hasta olan kişiler sırf bu korkutmalarınızdan dolayı kolay kolay tedaviye cevap veremedi ve panikten oluşan aşırı yoğunluk nedeni ile sağlık sistemimiz tıkandı. Fedakar sağlık çalışanlarımız perişan oldular. Gelin sağlık bakanlığının açıklamış olduğu 14 aylık toplam durumu gösteren korona tablosunu beraberce inceleyelim. Bakınız; Bugüne kadar toplam 51.294.008 test yapılmış ve 5.139.485 i pozitif çıkmış % 10,02. Ve 5.139.485 pozitif kişinin 4.971.245 i iyileşmiş yani % 96,7 si iyileşmiş. Eğer henüz iyileşenlere dahil edilmemiş pozitif durumdakileri de bu rakama ilave edecek olursak pozitiflerin % 99,17 si iyileşmiş olacaktır. Pozitif olarak belirlenen vatandaşlarımızın 45.186 sı vefat etmiş. Buda % 0,87 yani vefat eden pozitif olanların % 1 i dahi değildir. Salgın olarak kabul edilen 14 aylık süreçte Türkiye nüfusunun 83.614.000 kişinin % 6 sı pozitif çıkmış ve sadece % 0,05 i vefat etmiştir. Buda ortada bir salgın olmadığını göstermektedir. Kayseri büyükşehir belediyemiz web sayfasında her gün vefat eden vatandaşlarımızın isimlerini yayınlamaktadır. 18 Mayıs 2021 de Kayseri’de vefat eden 8 kişi, 12 Nisan 2021 yani tam kapanmadan önce vakanın en yüksek olduğu günlerde kayeride vefat eden 6 Kişi.18 Mayıs 2019 yani salgından 1 yıl önce 10 kişi ve 17 Mayıs 2020 yani salgından 2 ay sonra 12 kardeşimiz vefat etmiş. Zaten bu salgın durumu olmadan öncede kayserimizde günlük 10 kardeşimiz vefat etmekte idi. Bu durum en başından beri böyle. Yani SALGIN YOK, PANDEMİ YOK, KAPANMAYA GEREK YOK. Hasılı kelam salgın bitsin istiyorsanız. Sağlık bakanını değiştirin, Bilim kurulu feshedin, DSÖ’nün ofisini kapatın ve lütfen halkımızı korkutmaktan vazgeçin. “dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2021, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER