banner311

Albayrak: CHP’ye İhtiyaç Vardır!

CHP Kayseri Gençlik Kolları İl Başkanı Eda Albayrak Cumhuriyet Halk Partisi'nin 98. Yılı nedeniyle bir açıklama yaptı. Albayrak, “Halkın partisi CHP’ye her zamankinden daha fazla ihtiyacı vardır.”dedi.

Albayrak: CHP’ye İhtiyaç Vardır!

CHP Kayseri Gençlik Kolları İl Başkanı Eda Albayrak şunları söyledi: Ülkemizin kurucu iradesi, kurtuluş reçetesi partimiz; emperyalistlere ve iş birlikçilerine karşı savaşan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurucu Genel Başkanlığının onuruyla 98 yıldır tüm örgütleriyle aynı ikrar ile dimdik ayakta ve halkı için mücadeleye devam ediyor. Partimiz, kuruluşundan itibaren çağdaşlığın öncüsü, laik cumhuriyetin güvencesi olmuştur. Türkiye'nin en eski siyasi örgütlenmesi olarak Cumhuriyet Halk Partisi; ülkenin imarından, iktisadına, çok partili rejime geçişte, sosyal devletin oluşmasında, temel hak ve özgürlüklerin kazanımı ve kavranması sırasında büyük emekleri ile bugüne kadar gelmiştir. Toplumsal barışın ve güvenliğin sağlanması güçlü bir ekonomik yapının tekrar oluşturulması, Cumhuriyetin kazanımlarının korunması için CHP’nin iktidara gelmesi büyük önem taşımaktadır. İktidar rejimi tarafından hedef gösterilerek toplumda dezavantajlı hale getirilen gençlerin, kadınların, emekçilerin, hayvanların ve doğanın; halkın partisi CHP’ye her zamankinden daha fazla ihtiyacı vardır. "Biz bu halkı sevdik ve bu ülkeyi ondandır bağışlanmaz korkunç suçumuz" diyor şair, tam bu noktada Cumhuriyet Halk Partisi gençliği olarak tarihimize yakışır bir misyon yüklenerek elde edilen kazanımların yılmaz savunucusu ve bekçisi olacağız. Savaş meydanlarında kurulan partinin yiğit gençleri bugün de ülkesini yağmacıya, talancıya, hırsıza, arsıza geçit vermeden kurtaracak. İktidarımız, hayalleri çalınan genç kardeşlerimizin kurtuluş reçetesi olacak. Çünkü biz gençlerin hayali partimizin hedefleridir! Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, yol arkadaşlarını ve genel başkanlarımızdan üyelerimize kadar partimize emek veren tüm partililerimizi saygıyla anıyorum. Partimizin bayrağını onurla dalgalandıran, davasına yüreğini koyan gençlik örgütlerimiz başta olmak üzere dünden bugüne bu gurur dolu mirası bizlere bırakan, Cumhuriyet Halk Partisi'nin gelmiş geçmiş tüm neferleriyle, örgütleriyle 98. yılımız kutlu olsun!”dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Izzet ķaraarslan
Izzet ķaraarslan - 2 hafta Önce

CHP atatürkün partisi olsaydı HDP ile kol kola olmazdı.devletimizi ATATÜRK KURDU HDP YIKMAYA ÇALIŞIYOR. demekki chp misyonunu tamamlamıştır.

SIRADAKİ HABER

banner289