ALLAH BU MİLLETİ NAMERDE MUHTAÇ ETMESİN

EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekçi, ülkenin krize sürüklenmesini isteyenler olduğunu söyleyerek, "Bu millet, dualı millet. Allah bu milleti namerde muhtaç etmesin" dedi.

ALLAH BU MİLLETİ NAMERDE MUHTAÇ ETMESİN
Kayseri’de bir dizi ziyaretlerde bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile birlikte Ak Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette konuşan Bakan Zeybekçi, "Kayseri’de olmaktan büyük mutluluk duydum. Kayseri’yi seçimlerde gösterdiği başarıdan dolayı kutluyorum. Kayseri, müteşebbis ruhun hayat bulduğu bir şehir. Güzel örneklere ismi konulan Kayseri, çok anlatılan güzelliklere de örnek olmuş bir şehir. Türkiye’nin önüne koyduğumuz hedefi anlatırken, Kayseri’nin güzelliklerini birer örnek olarak anlatıyoruz. Bugün gördüğümüz Kayseri, koyduğumuz hedeflere ulaşma noktasında bize umut veriyor. Türkiye’nin ihracatının yüzde 4’ü teknoloji ürünleri. Biz bunu 2023 hedeflerinin gerçekleşmesi için yüzde 15’lere çıkarmayı hedefliyorduk. Bizim hemen biraz önümüzde giden Güney Kore’nin ihracatındaki teknoloji üretimi yüzde 20 civarında. Kayseri’yi gezip görünce, biz teknoloji üretiminin payını yüzde 15’e çıkaracağımıza olan inancımız arttı" ifadelerini kullandı. 

Üniversite yıllarında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile aynı evi paylaştıklarını belirten Bakan Nihat Zeybekçi, "Taner beyle aynı evi paylaştık. Ayrıca benim ortaklarım da Kayserili. Ben Kayseri’ye ayrı önem veririm. Allah, bu milleti namerde muhtaç etmesin. Bu millet dualı millet. Tarihi boyunca eğilmemiştir. Vurulmuştur, ölmüştür, şehit olmuştur,ama hiçbir zaman boyun bükmemiştir. Türkiye’de kriz edebiyatı yapanlar, umduklarını bulamadılar, bulamayacaklar da. Bu yılın sonunda orta vadeli hedefimiz olan 166 milyar dolarlık ihracat hedefimizi tutturamazsak bile inşallah bu rakama yaklaşacağız. Türkiye, cari açığını yüzde 4.6’nın çok altında kapatacak" diye konuştu. 
 
Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2014, 09:56

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310