ARSLAN: BAŞKAN YALAN SÖYLÜYOR

CHP Akkışla İlçe Başkanı Mehmet Arslan, kendisine ait arazinin yanında bulunan hazine arazisi yüzünden amcasının oğlu da olan Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Arslan ile karşı karşıya geldi.

ARSLAN: BAŞKAN YALAN SÖYLÜYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akkışla İlçe Başkanı Mehmet Arslan, partisinin il binasında basın toplantısı düzenledi. Kamuoyuna patates üzerinden yansıyan bahse konu olayla ilgili açıklamalarda bulunan Mehmet Arslan, süreci anlatırken amcasının oğlu da olan Belediye Başkanı Ayhan Arslan’ın yalan söylediğini belirtti. Arslan açıklamasında şunları söyledi: 2019 Yerel seçimlerinde amcaoğlu AKP’DEN aday olduktan sonra aramızda gerginlikler yaşanmaya başladı. Ayhan Arslan Belediye Başkanı olunca başıma gelmedik kalmadı. Önce sizlere dün yapmış olduğu yalan yanlış açıklamasını dinleteceğim. Sonra sizlere bu iddiaların yalan olduğunu belgeleriyle ispat edeceğim.

Akkışla ile Kululu arasında ailemize ait tapulu ahırım var. Ahırımın etrafında 44.810 metre kare hazine arazisi var. Bu hazine arazisinin ahırımın önüne denk gelen kısmında boş kayalık bayır taşlı verimsizi 5.980 metre kare bir arazi var. Ahırıma gitmek için bu hazine arazisini kullanmam lazım. Bu vesile ile bu araziyi 2008 yılından bugüne ECRİMİSİLİNİ Akkışla Mal Müdürlüğüne ödeyerek kullanıyorum. Bugüne kadar da 8.200 TL para ödedim. Bu arazinin içerisine 3 tane köpek kulübesi, tavuk kümesi ve 30 metre kara çoban barınağı yaptım. Bu alana malzeme saman koyuyordum. Dışarıdaki zararlı hayvanlardan ve bizim hayvanların dışarıya zarar vermemesi için tel çit çektim.

16.03.2018 tarihinde Mal Müdürü “Satış iste burayı sana satalım” dedi. Aynı gün ben başvuru formu ile satış istedim. 18.08.2018 tarihinde Mal Müdürlüğü bana “Satış şartları oluşmadığı için satış yapamıyoruz” dedi. Ahırın yapımından bu zamana kadar 5 tane Belediye Başkanı geldi geçti hiçbirinin aklına gelmemiş Mehmet ARSLAN’IN 16 yıldır kullandığı taşlı, kayalık, bayır yerde fidan üretim tesisi yapmak. Ama 31.03.2019 Yerel Seçimlerinde AKP’den seçilen Belediye Başkanı olan Ayhan ARSLAN en büyük projesi buymuş gibi kocaman Akkışla’da hiç boş hazine arazisi yokmuş gibi 31.03.2019 da seçimi kazanıyor. 12 gün sonra 12.04.2019 tarihinde Milli Emlak’a dilekçe vererek “Bu arazi üzerinden fidan üretim tesisi yapacağım” diyerek tahsisini dilekçe ile talep ediyor.

Bakanlık tahsisi kabul etmiyor. Hemen akabinde Milli Emlak’a “Bu arazide fidan üretim tesisi yapacağım Belediye adına kiralamak istiyorum” diye dilekçe ile müracaat ediyor. Bunun üzerine ben 08.07.2020 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığına, Valiliğe, Kaymakamlığa dilekçe ile müracaat ettim. Bu arazi Belediyeye kiraya verilirse mağdur olacağımızı ahıra giriş çıkış yapamayacağımızı, hayvanların korunaksız kalacağını belirttim. Bu dilekçeme Kaymakamlık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Milli Emlak 14.10.2020 ve 01.10.2020 tarihlerinde cevap geldi. “Söz konusu taşınmaza ağaçlandırma park ve yeşil alanlar hizmetlerinde kullanılacak olan fidanların üretimini yapmak üzere Akkışla Belediyesi Başkanlığınca kiralama talebinde bulunulmuş olup kiralama iş ve işlemleri devam etmektedir. Kiralama işlemi sonucuna göre talebiniz değerlendirilecek.”dedi.

Yine 24.07.2020 tarihinde Kaymakamlıktan bir yazı geldi. “Söz konusu işlemle ilgili gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra tarafınıza bilgi verilecektir.” diye. Biz bilgi beklerken tarafıma hiçbir şekilde yazılı bilgi ve tebligat gelemden haber vermeden 25.02.2021 günü ahırdaki çobanın “Abi evi yıkıyorlar, telleri söküyorlar” demesi ile haberimiz oldu. Ahıra ulaştığımızda Jandarma Zabıta Müdürü, Fen Memuru Belediye işçileri Belediyenin kepçesi belediye minibüsü makam arabası orada İş makinesi ile yıkıma başladılar. Müdahale etmedik, kamera ile video ve resim çektim. Tel çitlerimi direklerimi iş makineleri ile tamamen söktüler kırdılar yerle bir ettiler yarında gelir çoban barınağında oturan vardı yıkım bu gün yetişmez yarın yıkarız dediler gittiler. Giderken de ahırın kapısına 01.09.2020 tarihli Kaymakamlık yazısını asmışlar bir gün sonra haberim oldu.

Şimdi gelelim en önemli noktaya size göstermiş olduğum bu belge Ayhan Arslan’ın seçimden sonra yaptığı evin haritası bu harita diyor ki Ayhan ARSLAN Devletin orta Mahalle 298 Ada 50 Parsel 2000 metre kare hazine arazisine ve komşusunun 240 metre kare arazisini çit ile çevirerek araziyi kendi malı kullanıyor hem de fidan dikerek. Bu araziyi nasıl kullanıyor? Kirasını ödeyerek mi ecrimisilini ödeyerek mi açıklasın.

Açıklamasında “CHP İlçe Başkanı kamu malını kendi malımı sanıyor. Kamu malını işgal ediyor, kamu malını kanunsuz kullanıyor. AKP’den kamu malını işgal eden ile vatana ihanet eden çıkmaz” diyor ya şimdi soruyorum size kim yalan kim gerçek. Akkışla duysun benim yaptığım işlem tamamen belgeli, gizli saklı değil, her şey yasal, kullanmışım, ecrimisilini ödemişim. Bizler bu davanın takipçisi olacağız, bırakmayacağız, yasal yollara başvuracağız. İsteyene bu evraklardan dosya hainde verebilirim."dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289