banner311

Ataman: Sıkışınca Hızlı Tren Müjdesi Veriyorsunuz

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin hızlı tren ile ilgili açıklamasına sert tepki gösterdi. Ataman, “Sıkışınca hızlı tren müjdesi veriyorsunuz.”dedi.

Ataman: Sıkışınca Hızlı Tren Müjdesi Veriyorsunuz

İYİ Parti İl Başkanı Ataman şunları söyledi: “Sayın Özhaseki yine hızlı tren müjdesi vermiş ve “Hızlı trende son aşamaya geldik, kredi konusunda sabırla hareket ediyoruz.“ diyor. Sayın Haseki, 2014 yılından bugüne kadar başbakanınızdan, bakanlarınıza, bakanlarınızdan milletvekillerinize kadar 14 defa müjde verdiniz. Daha önce de hatırlatmıştım ama bir defa daha size ve hemşerilerimize hatırlatayım da unuttuğumuzu sanmayın yada unutturduk diye düşünmeyin.

27 NİSAN 2014

Başbakan Erdoğan: Anadolu Harikalar Diyarında(!), “Biliyorum, sizler de şimdi Yüksek Hızlı Tren istiyorsunuz. Kayseri-Yerköy Hızlı Tren Projesi ile Kayseri'yi şu anda yapımı devam eden Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattına bağlama kararını aldık. Etüt projesi, yatırım programındaydı, yapım projesini de yatırım programına alma talimatını verdim. Bu kadim Selçuklu kentini de Sivas, Ankara, Eskişehir, Konya, Bursa ve İstanbul ile hızlı tren üzerinden birbiriyle buluşturacağız." MÜJDESİNİ vermişti.

25 TEMMUZ 2014

Başbakan Erdoğan: Eskişehir’de YHT açılış töreninde, “Şanlıurfa, Adana, Mersin, Antalya, Kayseri, Kars, Trabzon ve daha nice kenti bu hizmetle buluşturacaklarının” MÜJDESİNİ vermişti.

25 EKİM 2014

Başbakan Davutoğlu: “Önümüzdeki yıl içerisinde Yerköy-Kayseri Hızlı tren hattı için kazmayı vuracağız.” MÜJDESİNİ vermişti.

11 OCAK 2015

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan; Antalya, Konya, Aksaray, Nevşehir ve Kayseri Hızlı Tren hattının MÜJDESİNİ vermişti.

26 OCAK 2015

AKP Milletvekili Yaşar Karayel:“ İlin en önemli projesi olarak gösterdiği Hızlı Ten projesinin Yüksek Planlama Kurulu kararının tamamlandığını ve 2015 yılı içersinde ihalesinin yapılıp temelinin atılacağını, Ankara- Sivas YHT ana hattı bitirilirken eş zamanlı olarak Yerköy- Kayseri hattı tamamlanacak.” MÜJDESİNİ vermişti.

28 OCAK 2017

Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan:“Geçmişte projeler konuşulduğunda dede, 'Ben görür müyüm?' demiyordu. 'Acaba torunum görür mü ?' diyordu. Artık, fikri ortaya koymakla sonucunu görmek arasındaki mesafeler çok çok kısaldı. Dünya bizi gıpta ile izliyor.’’ dedi ve Kayseri en kısa zamanda YHT ile tanışacak MÜJDESİNİ vermişti.

2 NİSAN 2017

Başbakan Binali Yıldırım: Kayseri mitinginde, “Bu yıl hızlı tren ihalesini yapıyoruz.” MÜJDESİNİ vermişti.

6 OCAK 2018

Başbakan Binali Yıldırım: “Kayseri-Nevşehir-Konya Hızlı Tren hattının projelerinin yıl içerisinde tamamlanacağını ve yapım içinde planlamanın yapıldığı…’’ MÜJDESİNİ vermişti.

11 OCAK 2018

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki: Kayseri-Ankara arası hızlı tren projesi ile ilgili ‘’Bu proje 3 sene sonra bittiğinde vatandaşımız, Kayseri’de eski gar binasından kolaylıkla trene binip, 1,5 saatte Ankara'da olacak." MÜJDESİNİ vermişti.

20 ŞUBAT 2018

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki: YHT ihalesinin 8 Mart’ta yapılacağını, ayrıca 2018 Haziran’ında Kayseri-Antalya tren hattının projelendirileceğini, havaalanı içinde yıl içerisinde inşaatının tamamlanacağı, MÜJDESİNİ vermişti.

24 ŞUBAT 2018

Başbakan Binali Yıldırım: AKP 6.ncı olağan İl Kongresinde“Hızlı tren Kayseri'ye geliyor. 28 Mart'ta ihalesi yapılıyor. Yollar kısalacak zaman kısalacak işiniz aşınız daha da artacak. YHT Kayseri'nin zenginliğine zenginlik katacak.” MÜJDESİNİ vermişti.

23 MART 2018

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki: TRT HABER’de “En geç 3 yılda YHT inşaatı bitecek.” MÜJDESİNİ vermişti.

19 EKİM 2019

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Toplu açılış töreninde, “Hızlı trenin proje çalışmaları tamamlandı, ihale aşamasına gelindi. İhalesini yaparak adımı atacağız.” MÜJDESİNİ vermişti.

24 EKİM 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AKP il kongresinde, “Yerköy - Kayseri hızlı tren hattını en kısa sürede yatırım planına alıyoruz.” MÜJDESİNİ vermişti.

21 KASIM 2020

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: "Kayseri'yi hızlı demir yolu ile tanıştıracağız. Ankara Yüksek Hızlı Tren hattına bağlantılı olarak 142 kilometre uzunluğundaki Yerköy-Şefaatli-Kayseri arasına tren hattı inşa edeceğiz." MÜJDESİNİ vermişti. Bunlar bizim şehrimize verilen sadece YHT ile ilgili müjdeler(!), daha birçok müjde verdiniz şehrimize bugüne kadar gerçekleş(e)meyen… Hatırlatmak istedim."dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289