banner311

Ataman: Siz Kiminle İttifaksınız?

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman ile MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir arasındaki söz düellosu devam ediyor. Özdemir’in daha önce yaptığı açıklamaları tek tek hatırlatan Ataman, “Siz kimle ittifaksınız.”diye sordu.

Ataman: Siz Kiminle İttifaksınız?

Kayseri siyaseti ısınmaya başladı. Ak Parti ile CHP arasında yaşanan gerilim şimdi de MHP ile İYİ Parti arasına sıçradı. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir’in İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik, “HDP’yi memnun etmekten başka işe yaramayan bir seçim stratejisi izleyenler” ve “ HDP’den başka zillet cenahında memnun olan var mı? HDP-PKK ‘yı bu derecede meşrulaştırma çabasındayken kendilerini bitirdiklerinin farkındalar mı?”ifadelerine yer vermişti. Bu açıklamaya cevap gecikmedi. İYİ Parti İl Başkanı Sebati Ataman şunları söyledi: “ Sayın Özdemir‘e hatırlatayım istedim. MHP Genel Başkan Yardımcısı Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı adaylığından vazgeçmesine yönelik sosyal medyasında açıklamalarda bulunmuş, Sayın Özdemir “ HDP’yi memnun etmekten başka işe yaramayan bir seçim stratejisi izleyenler” ve “ HDP’den başka zillet cenahında memnun olan var mı? HDP-PKK ‘yı bu derecede meşrulaştırma çabasındayken kendilerini bitirdiklerinin farkındalar mı?” ifadelerini kullanmışsınız. Sayın Özdemir; size sizi hatırlatmak isterim, 7 Haziran seçimleri öncesi ve sonrası twitter hesabınızda yayınladığınız ve şu an unuttuğunuz paylaşımlarınızı size ve vatandaşlarımıza hatırlatmak istiyorum. 03 Aralık; “Ancak bu iki seçim sisteminin AKP ve HDP çıkarını esas alan bir zihniyetle planlandığını ortaya çıktı. Seçime 1 yıl kaldığı için ertelendi”

15 Kasım; AKP ve HDP koalisyon yapmayı hesap ediyor.”

27 Mayıs; “ Sözde çözüm süreci adı verilen PKK’yı meşrulaştırma projesine karşı çıkan sadece MHP’dir. AKP, CHP ve HDP bu projenin destekçileridir.”

31 Ağustos; “Onurunla övün AKP! Hükümete aldıkları HDP’li AB bakanı 1915 olaylarına “sözde özde fark etmez, katliam olduğu açık ve net” demiş.”

27 Mayıs; “AB kriterlerindeki özerklik konusunda AKP ve HDP aynı çizgidedir.

28 Ağustos; HDP ile hükümet kuran AKP, Doğu ve Güneydoğu’yu PKKya bırakmış! Terör grupları barikat kurup silahlandı.”

03 Haziran; “ABD ve İsrail ile BOP’ta, PKK ve HDP ile ihanette bir araya gelen AKP şimdi hiç utanmadan bizim karşımızda ABD, İsrail, PKK, HDP var diyor!”

10 Haziran; “Koalisyon kurulmaması halinde seçim hükümetinin kurulacağını ve burada HDP ile beraber olacağını bilen AKP’nin niyetini şimdi anladınız mı?”

05 Haziran; “Davutoğlu HDP’ye verilen oy PKK’ya verilen oydur” demiş. Eksik söylemiş, doğrusu “AKP ve HDP’ye verilen oy PKK’ya verilen oydur” olacak!”

17 Mart; “….AKP’de HDP’lileri yargılatacak samimiyet yok!” Bu paylaşımlar sizin Sayın Öözdemir; unutmayınız ki sosyal medya böyle bir şey paylaştıklarınız bir gün size hatırlatılır. Her halde bu paylaşımları silmeyi unuttunuz, peki ben de soruyorum size siz kimle ittifaksınız. Aslında açıklamanızda en doğru cümleyi size ben söyleyeyim, “kendinizi bitirdiğinizin farkında mısınız?”dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2021, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289