banner311

Ataş'tan, Ulaşıma Zam Tepkisi

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu taşıma ücretlerine yüzde 20 zam yapılmasına tepki gösterdi.

Ataş'tan, Ulaşıma Zam Tepkisi

AKP'nin kaşıkla verip, kepçeyle geri alma anlayışına devam ettiğini ifade eden Ataş, "Saraylarda yaşayanlar, halka saraylardan bakanlar, herkesi kendi gibi biliyor. Ballı maaşlara gününü gün edenler vatandaşın halini görmüyor, bilmiyor. Her şeye zam yapa yapa vatandaşı yoksulluğa, çaresizliğe hapsettiniz. Kötü ekonomi yönetiminizin, ballı, pudralı giderlerinizin faturasını artık bu millet ödemek zorunda değil" dedi. İlçelerdeki vatandaşların Büyükşehir yasası ile kaybetmeye devam ettiğini kaydeden Ataş, kötü yönetimin genelde de yerelde de devam ettiğini belirterek, "Vatandaş günü geldiğinde bu zam ve rant iktidarına cevabı verecek" dedi. Kayseri Büyükşehir Belediyesinde alınan karar ile İlçelere yönelik ulaşıma yüzde 20 zam yapıldığını ifade eden İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, "Büyükşehir Yasası çıkararak, 'köyleri mahalle yapan, belediyeleri kapatan, size zengin ortak gelecek, şehir merkezinde ne varsa ilçelerde o olacak' diyenler hayal satarak yıllarca bu milleti oyaladı. Bugün gelinen noktada ilçeler kaybetti ve kaybetmeye devam ediyor. 'İnsanlar doğduğu topraklarda doyacak' diyenlere ne oldu? İnsanları doğduğu topraklarda bırakmamak, göç ettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar" dedi.

Tarım ve hayvancılığa gerekli desteklerin verilmemesi üzerine kan kaybettiğini, insanların bu nedenle büyük ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kaldıklarını kaydeden Ataş, "İlçelerde sorunlar büyük. Vatandaş geçinemiyor. Ektiği, yetiştirdiği para etmiyor. İnsanlar üretimden elini çekiyor. Çiftçiler, çiftçiliği bırakıyor. Gençler, çaresizlikten, işsizlikten dolayı baba ocağını terk ediyor. Bu tablo karşısında vatandaşa destek olması gerekenler, aksine vatandaşın sırtına yeni sorunları yüklüyor. Okullar açıldı, masraflar arttı. Kış geldi, vatandaşın giderleri daha da arttı. Şimdi ise ekonomik çıkmaz içindeki vatandaşa, ulaşım zammı ile bir darbe daha vuruldu. Hani ekonomi uçuyordu? Hani ülkede refah iyiydi? Hani Belediye bütçesinde sıkıntı yoktu? Bu milleti kandırmaktan vazgeçin" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
aslan
aslan - 1 ay Önce

zaten insanların bazen bileti yükleyecek parası olmuyor 2 tl olması lazım bakın heryere ulasım hayat verır ekonomı anlamından çevre ne bılım hersey ıyı olur

SIRADAKİ HABER

banner289