BAKAN YILDIZ, RADYOTERAPİ MERKEZİNİ AÇTI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyasyon Onkolojisi birimine bağlı konformal radyoterapi merkezinin açılışını yaptı.

BAKAN YILDIZ, RADYOTERAPİ MERKEZİNİ AÇTI
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyasyon Onkolojisi birimine bağlı konformal radyoterapi merkezinin açılışını yaptı.  

Bakan Taner Yıldız, açılışta yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetleri tarafından uygulamaya konulan Sağlıkta Dönüşüm Projesi ile sağlık alanında pek çok sorunun giderildiğini kaydetti. Yıldız, 2013 yılında yapımına başlanan, Temmuz 2014’te bitirilen ve 6.5 milyon TL’ye mal olan radyoterapi ünitesinin 4 uzman hekim ile faaliyete başladığını da kaydetti. Bakan Taner Yıldız, daha önce hastanelerde 6.5 saatte doktora görünemeden sadece ilaç yazıldığını hatırlatarak Sağlıkta Dönüşüm Projesi sonrasında muayene süresinin 6.5 dakikaya indiğini söyledi.

Yıldız, sağlıkta dönüşüm programının birçok ülkede model olarak okutulduğunu ve örnek alındığının bilindiğinin altını çizerek, "Bir önceki bakanımız Recep Akdağ da, şu andaki bakanımız Müezzinoğlu da her birisi yurtdışında bu programla alakalı bilgiler veriyorlar" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2014, 17:57

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310