banner257

Baki Ersoy İçin İşlem Başladı!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy disiplin kuruluna sevk edildi. MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk, kararla ilgili açıklama yaptı.

Baki Ersoy İçin İşlem Başladı!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy'un, parti politikalarına aykırı açıklamalarından dolayı tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildiğini açıklamıştı.

“ZAMLAR BU MİLLETİN BELİNİ BÜKÜYOR”

Vekil Ersoy, Kayseri'de katıldığı televizyon programında ekonomi hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Ersoy açıklamasında; “Açıklanan rakamların üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek. Bunları görmemezlikten gelemeyiz. Bunları konuşmamız gerekiyor. Bunları yok sayamayız. Bir şey yok saydığınızda problem ortadan kalkmıyor ve bu tepkiyi getiriyor” demişti.

“TECZİYE İÇİN MERKEZ DİSİPLİN KURULUMUZA SEVK EDİLMİŞTİR”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy'un disiplin kuruluna sevkiyle ilgili açıklama yaptı. Öztürk açıklamasında, “Halen Kayseri ili Kocasinan ilçesi teşkilatına kayıtlı partimiz üyesi ve Kayseri milletvekili olan Mustafa Baki Ersoy, tüzüğümüzün 78'inci maddesinin 4-c, 4-e, 4-i bentleri ve 81'inci maddesi uyarınca tedbirli olarak, parti üyeliğinden 'kesin çıkarma cezası' ile tecziyesi için Merkez Disiplin Kurulumuza sevk edilmiş olup, parti üyesi hakkında disiplin işlemleri başlatılmıştır" ifadelerine yer verdi.

KAYSERİLİLERDEN BAKİ ERSOY’A TAM DESTEK”

Öte yandan MHP Milletvekili Baki Ersoy’un söylediği sözlerden dolayı cezalandırılmasına Kayseri’de bir çok kesimden tepkiler geldi. Ersoy’un sözlerinin Türkiye gerçeklerinde doğru olduğunu dile getiren vatandaşlar, Ersoy’un her zaman yanında olduklarını ve haksızlık yapıldığını dile getirdiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuğrul Başkurt
Tuğrul Başkurt - 2 ay Önce

mübarek ramazan ayında haksızlık karşısında susmamış, gerçekleri söylemiştir. işi rast gitsin. asıl utanması gerekenler kendine her türlü hakareti yapan insanın emir eri olanlardır.

SIRADAKİ HABER

banner340