BTP’DEN UZUNLUOĞLU’NA ZİYARET

Bağımsız Türkiye Partisi Kayseri İl Başkan Yardımcıları Mustafa Kurt ile Naci Demir, Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu’nu makamında ziyaret etti.

BTP’DEN UZUNLUOĞLU’NA ZİYARET

Bağımsız Türkiye Partisi Kayseri İl Başkan Yardımları Mustafa Kurt, ile Naci Demir, bir süre önce koronavirüsten hayatını kaybeden merhum Prof. Dr. Haydar Baş’ın kaleme aldığı ‘Hoş geldin Atatürk’ adlı kitabın tanıtımı için ziyaretlerini sürdürüyor. Kurt ve Demir, bugünde Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu’nu makamında ziyaret ederek kitabın tanıtımını yaptı.

Başkan Uzunluoğlu’na hediye ettiği ‘Hoş geldin Atatürk’ adlı kitapla ilgilide bilgilendirmede bulunan Kurt ve Demir şunları kaydetti." merhum Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’ın ‘Hoş geldin Atatürk’ kitabında bazı çevrelerde son dönemde çirkin iftiraların hedefi haline getirilen Mustafa Kemal Atatürk ve Atatürk’ün soy kütüğü hakkında çarpıcı detaylar yer almaktadır. Atatürk ve ailesi hakkında hiç duyulmadık ve konuşulmadık sözlere yer veren Prof. Baş’ın kitabı, Atatürk’e hakaret eden ve `dinsiz` diyen çevrelere cevap niteliği taşımaktadır. Merhum Haydar Baş, kitabında Atatürk`ün annesi Zübeyde Hanım`a dil uzatanlara da yanıt vermektedir. Onun Molla Zübeyde olduğunu, evinde her gün Kur`an okunan mübarek bir ana olduğunu ifade etmektedir. Bu konularda canlı şahitlerin ifadelerine yer verilmiştir. Zübeyde Hanım’ın hem anne hem de baba tarafından çok özel bir soya sahip olduğunu Osmanlı arşivlerine dayanarak detaylarıyla açıklamaktadır. Bunun gibi, Atatürk hakkında bilinmeyen, saklanan ve de yanlış anlatılan birçok konunun canlı şahitler ve çok geniş kaynaklardan faydalanılarak açıklandığı bir kitap olan `Hoş geldin Atatürk` herkesin okuması gereken bir kaynak eserdir’’ dedi.  Başkan Menduh Uzunluoğlu’da BTP il Başkan Yardımcıları Mustafa Kurt ve Naci Demir’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve hediye edilen kitabı okuyacağını söyledi.

Devrim ÇALIŞKAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310