banner311

CHP, 128 Milyar Doları Erciyes’ten Sordu!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Solak Özer ve yönetim kurulu üyeleri Erciyes Dağına çıkarak, 128 milyar Doları ve Haseki Dağının nerede olduğunu sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ümit Solak, 128 Milyar Doları bu seferde Erciyes Dağının zirvesinde sordu. Burada 128 milyar dolar nerede pankartı açan partililer adına adına konuşan Başkan Özer, “ Merkez Bankasının kasasını boşaltıp hesap vermeyeceğini düşünen iktidar partisine, “128 MİLYAR DOLAR NEREDE?” diye sorduğumuzda hiç bir cevap alamadık. Bir rivayete göre Haseki Dağı’na kaçmış. Fırsat fırsat bu diyerek hem Haseki dağının hemde 128 Milyar Dolar'ın peşine düştük. Az gittik uz gittik ama ortada ne Haseki dağı ne de 128 Milyar Dolar var. Son çare 128 milyar doları Erciyes’te aramaya karar verdik ama burada da yok. Ama vazgeçmedik, bu milletin alın terini, hakkını, hukukunu aramaktan vazgeçmeyeceğiz de... 128 milyar doları, 83 milyon nüfusa bölersek kişi başına 12bin 336 Türk Lirası düşüyor. Bu paranın nereye gittiğini sormak, onurlu her türk vatandaşın görevidir. 83 milyon vatandaşımızın adına buradan tekrar soruyoruz: “128 MİLYAR DOLAR NEREDE?” Sadece 128 milyar dolar nerede sorusuna değil 15 Temmuz Şehit ve Gazileri için toplanan paraların, Beşiktaş saldırısında toplanan paraların, deprem paralarının da nerede olduğunu açıklayamıyorlar. Biz soruyoruz ama ofis memurları lük arabalarda kokain çeken, belediyeleri insan kaçakçılığı yapan, bakanı bakanlığa eşinin firmasından milyonlarca liralık mal satın alan iktidar partisi sorumuzu duymazdan gelmeye devam ediyor, hesap vermemek için her yolu deniyorlar.

Onlar hesap vermemek için gündem değiştirmek için her türlü manevrayı yapsa da, yeni mağduriyetler yaratmak için her türlü oyunu sergilese de Türk Milleti bu oyuna gelmeyecek. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu milletin alın terinin, çocuklarımızın geleceğinin çalınmasına, yandaşların cebine aktarılmasına izin vermeyeceğiz. Bir kez daha soruyoruz: 128 Milyar dolar nerede? 128 Milyar doları kimler, hangi tarihte, hangi kurdan satın aldı…???”diye sordu.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289