"Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ı Yolsuzluğa Hayır Mitingine Bekliyoruz"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, bazı çevrelerin “Koalisyon hükümetini MHP istemedi” yönündeki iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, bu duruma tepki gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, bazı çevrelerin “Koalisyon hükümetini MHP istemedi” yönündeki iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, bu duruma tepki gösterdi. Bu konuda AKP’li Bülent Arınç’ın, partisine yönelik eleştirilerini sıraladığı açıklamaları işaret eden Halaçoğlu, “Bizlere ‘neden koalisyon kurulmadığını’ soranlar, Bülent Arınç'ı izlesin. Biz mi kurmadık, AKP mi? Asıl gerçek ortaya çıkacaktır” dedi. Halaçoğlu, ayrıca “Teröre lanet mitingi yapanları, bu defa yolsuzluğa hayır mitingine de bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

MHP’li Yusuf Halaçoğlu, başkanlığını Kayseri AK Parti’den milletvekili aday adayı olan, ancak aday gösterilmeyen Ayhan Oğan’ın yaptığı Sivil Dayanışma Platformu'nun bir süre önce İstanbul’da organize ettiği 'Milyonlarca Nefes, Teröre Karşı Tek Ses' mitingini de eleştirdi. Halaçoğlu, mitinge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmet Yılmaz’ın ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığını ifade ederek, “Teröre hayır mitinginde kimler var? Cumhurbaşkanı, Başbakan, Meclis başkanı ve devlet erkanı. Yani icra makamı. O görevde şikâyet hakkınız yok.” ifadelerini kullandı. Halaçoğlu, “Teröre lanet mitinginden sonra şimdi Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanlar kurulundan bu defa yolsuzluğa hayır mitingini de bekliyoruz.” diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2015, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER