DAVUTOĞLU, BAKAN YILDIZ'I GENEL KURUL SIRASINDA ARADI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Genel Kurulu'nda milletvekillerinin sorularını cevaplayacağı sırada Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan telefon gelince cevaplamayı geciktirdi.

DAVUTOĞLU, BAKAN YILDIZ'I GENEL KURUL SIRASINDA ARADI
Bakan Yıldız, özür dileyerek "Sayın Başbakanımızla önemli bir görüşmesi yapıyordum" dedi. Ardından soruyu cevapladı.
TBMM Genel Kurulda 'Azerbaycan Trans- Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Sistemi Hakkında Anlaşmanın Değişikliğine Dair Kanun Tasarısı' görüşmelerinde söz alan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, milletvekillerine bilgilendirme yaptı. Bilinenin aksine Türkiye'nin en pahalı doğalgazı Azerbaycan'dan almadığını belirten bakan Yıldız, "Türkiye'nin aldığı en pahalı doğalgazİran'dan aldığı doğalgazdır. Türkiye bununla alakalı itirazlarını ortaya koymuştur. İranlı meslektaşlarımızla yaptığımız toplantılarda sonuç alınacak ve doğal gaz fiyatını indirecek bir noktaya gelinmemiştir. O yüzden uluslararası tahkim kuralları işletilmiştir. İran tahkiminin sonucunun ise bu ay sonu belli olacak" dedi.

TELEFON GÖRÜŞMESİ

Ardından bakan Yıldız, komisyon sırasına geçerek oturdu. Bu sırada TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, soru-cevap bölümüne geçildiğini söyledi. Bakan Yıldız'a sadece HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan bir soru sordu. Bu sırada ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ı cep telefonundan Başbakan Ahmet Davutoğlu aradı. Kaplan, sorusunu tamamladıktan sonra TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Yıldız'ı uyararak cevap vermesini istedi. Ancak ağzını eliyle kapatarak Bakan Yıldız, telefon görüşmesini yaklaşık 1 dakika daha sürdürdü. Telefonunu kapattıktan sonra Genel Kurul'dan özür dileyen Yıldız, Başbakan Davutoğlu ile önemli bir telefon görüşmesi yaptığını söyledi. Yıldız, ardından Kaplan'ın sorusunu cevapladı.
 
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2014, 14:52

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310