banner257

Elitaş’ın CHP’ye Açtığı ‘FETÖ Borsası’ Davasında Karar

AKP Gaziantep eski Milletvekili Şamil Tayyar’ın katıldığı TV programında “G. Antep’te, Kayseri’de FETÖ borsası var. Kayseri’ye gidin Mustafa Elitaş’a sorun anlatsın” sözlerini TBMM’deki Grup Toplantısında hatırlatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, AKP Kayseri Milletvekili Mustafa Eltiaş’ın açtığı tazminat davasında karar çıktı. Mahkemede ise, CHP Genel Merkez Avukatlarından Ahmet Nazif Yücel’in delillerin incelenmesi ve tanık dinletme talebi reddedilmesi dikkat çekti.

Elitaş’ın CHP’ye Açtığı ‘FETÖ Borsası’ Davasında Karar

AKP’nin eski Milletvekillerinden Şamil Tayyar ile Mehmet Metiner’in ‘FETÖ Borsası’ sözleri gündemdeki yerini koruyor. Şamil Tayyar’ın, “G. Antep’te, Kayseri’de FETÖ borsası var. Kayseri’ye gidin Mustafa Elitaş’a sorun anlatsın” sözlerini Türkiye Büyük Millet Meclisi’indeki Grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılçıdaroğlu hatırlatmış ve bunun üzerine AKP Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesinde tazminat davası açmıştı.

CHP Genel Merkez Avukatlarından Ahmet Nazif Yücel, 13 Ekim 2020 günü görülen davanın üçüncü celsesinde, davanın Ankara’da yapılması için mahkemeye itiraz etmişti. Yücel, bahsi geçen konunun Ankara TBMM adresinde söylenmiş ve davanın muhataplarının da ikametlerinin Ankara’da olmasından dolayı mahkemenin Ankara’da görülmesini istemiş, ancak Kayseri mahkemesi bunu reddetmişti.

Dava Bugün Görüldü

Davanın dördüncü celsesi bugün Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesinde görüldü. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Avukat Ahmet Nazif Yücel savunmak için mahkemede hazır bulundu. Nazif Yücel, duruşmada delillerin incelenmesi ve tanık dinletme talebinde bulundu. Ancak mahkeme bu talebi reddetti.

Yapılan yargılama sonrası Elitaş’ın Kılıçdaroğlu’nun 100 bin TL. talep ettiği davada karar çıktı. Mahkeme heyeti CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu Ekonomi eski bakanı ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş’a 5 bin lira tazminat ödemesi kararını verdi.

AV. Yücel Karar Sonrası Konuştu

Verilen karar sonrası kısa bir açıklama yapan CHP Genel Merkez Avukatlarından Ahmet Nazif Yücel, Kemal Kılıçdaroğlu’na haksız bir tazminat kararı çıktığını, tanıkların dinlenmesi ve delillerin incelenmemesine dair kararı bir üst mahkemeye taşıyacaklarını belirtti. Yücel, “AKP7nin eski Milletvekili Şamil Tayyar ile mevcut Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş arasındaki tartışmayı gündeme taşıdığı için yargılandı. Türk yargısı gerçeklerin üzerine gidip adalet dağıtması gerekirken, Genel Başkanımıza sanki sözleri ilk söyleyen kendisiymiş dava açıldı ve tazminata mahkum edildi. Bunun anlamak mümkün değil. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310