banner257

Gül’ün ofisinde böcek mi bulundu

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de ‘telekulak’ mağduru olduğu gündem geldi.Devletin zirvesindeki dinleme skandallarına bir yenisi daha eklendi. Sözcü Gazetesi'nden Başak Kaya'nın haberine göre; 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de ‘telekulak’ mağduru oldu.

Gül’ün ofisinde böcek mi bulundu
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de ‘telekulak’ mağduru olduğu gündem geldi.Devletin zirvesindeki dinleme skandallarına bir yenisi daha eklendi.
Sözcü Gazetesi'nden Başak Kaya'nın haberine göre; 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de ‘telekulak’ mağduru oldu. Olay, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’in TBMM’ye verdiği önerge ile ortaya çıktı. Gül, görev süresi dolduktan sonra bir süre Cumhurbaşkanlığı’na ait Huber Köşkü’nü kullanmış, bu durum tartışma yaratmıştı. Gül, Huber’i Tayyip Erdoğan’a devrettikten sonra Maslak’taki Ayazağa Kasrı’na geçti. Gül’ün yeni ofisine taşınmasıyla birlikte de ‘böcek’ tartışması başladı.
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ofisi adına açılan Twitter hesabından yapılan açıklamada ise söz konusu haber yalanlandı.
6 POLİS GÖREVDEN ALINDI MI?
Erdoğan’ın ofisinde dinleme cihazı olduğunu ilk gündeme getiren isim olan CHP’li Tekin, “Gül’ün ofisinde böcek bulundu” iddiasını Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sordu. Tekin, şu sorulara cevap aradı: “Gül’ün ofisinde yapılan güvenlik kontrolünde böcek bulunduğu iddiaları doğru mudur? Bu ofis Maslak’taki Ayazağa Kasrı mıdır? Gül’ü korumakla görevli altı polis memurunun görevden alındığı doğru mudur? Bu polislerle ilgili soruşturma başlatılmış mıdır?”
ABDULLAH GÜL’DEN AÇIKLAMA
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ofisinde gizli dinleme cihazı anlamına gelen “böcek” bulunduğu yönünde basında yer alan iddiaların tamamen yalan olduğu bildirildi.
Gül’ün ofisi adına açılan Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Bugün basında yer alan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ofisinde ‘böcek’ bulunduğuna dair iddialar tamamen asılsız ve yalandır. Herhangi bir personelimiz görevden alınmamıştır ve hepsi sadakatle görevlerini yerine getirmeye devam etmektedir” denildi.
 

HABER: ALİ TÜRKASLAN

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2015, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER